Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Śląskie Radio Fest ma nowego właściciela, z rozgłośni odchodzą dotychczasowi dziennikarze

Udziały w spółce MCC Group, nadawcy Radia Fest, od Stowarzyszenia Deorecordings przejęła Radiowa Agencja Reklamowa, należąca do spółki Radio Park (fot. Pixabay.com)

Nadawca śląskiego Radia Fest ma nowego właściciela. W efekcie stacja zmieni swoją ofertę, a z rozgłośnią żegnają się dotychczasowi dziennikarze.

Z Krajowego Rejestru Sądowego z końca lipca wynika, że udziały w spółce MCC Group, nadawcy Radia Fest, od Stowarzyszenia Deorecordings przejęła Radiowa Agencja Reklamowa, należąca do spółki Radio Park. To nadawca stacji Radio Park, które nadaje m.in. w Kędzierzynie-Koźlu, Brzegu i Opolu.

Zmiany w zespole

Prezesem spółki MCC Group przestał być Krzysztof Budzisz, a został nim Bartłomiej Piasecki, prezes i udziałowiec Radia Park. Piasecki jest też prezesem Agencji Reklamowej Radio Park, nadawcy Twojej Polskiej Stacji, która emituje sygnał w Częstochowie.

Czytaj też: Radio Szczecin najczęściej mówi o władzy. Musi się wykazywać, bo jest niewygodne dla PiS

Zmiana właściciela Radia Fest skutkuje zmianami w zespole. "Czy można napisać coś mądrego w sytuacji, kiedy 14 lat wspaniałej Radio FEST 100.2 FM przygody dobiega końca? Spróbuję… Buzuje we mnie ogromna złość i bezradność. Złość, dlaczego nie udało nam się zrobić więcej, aby radio przetrwało, a bezradność, że nie mieliśmy jednak na to zbyt dużego wpływu, aby tak się stało. Mam nadzieję, że pozostawiamy bardzo poważny ślad w historii śląskiej radiofonii" – stwierdził na Facebooku prezenter stacji Marcin Janota.

I dodał: "Kochani zapraszam już w poniedziałek na ostatnie wydanie programu Fest Dobry Dzień razem z Grzesiem (Grzegorzem Stasiakiem – przyp. red.) od 6.00 – 11.00. I wtedy po raz ostatni z fali 100,2 FM powiemy Wam Pyrsk Ludkowie i do usłyszenia".

Problemy finansowe Radia Fest

Inny prezenter Marcin Skalski napisał: "Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze, maile i telefony i słyszymy się po raz ostatni w poniedziałek po 11".

Czytaj też: Radiowa Trójka odświeża swoją listę przebojów. Będzie w niej więcej propozycji od redakcji

W komentarzach na Facebooku stacja podała, że będzie kontynuowała emisję, ale zmieni się jej oferta.

Jak informowaliśmy w "Presserwisie" w maju, problemy finansowe Radia Fest zaczęły się pod koniec ubiegłego roku. Dotychczasową spółkę, która prowadziła radio w imieniu Stowarzyszenia Deorecordings, zastąpiła firma Prestige Media Group 24. Wtedy siedzibę przeniesiono z Gliwic do Katowic. Prestige Media Group 24 wycofała się jednak ze współpracy, a siedziba wróciła do Gliwic. Z kolei dziennikarze i prezenterzy skarżyli się na problemy z płatnościami pensji.

W 2022 roku spółka MCC Group, nadawca Radia Fest, miała 647 tys. zł przychodów ze sprzedaży (12,7 proc. więcej, niż w 2021) i 671 tys. zł straty ze sprzedaży (1,3 proc. w górę). Jednak dzięki 1,2 mln zł pozostałych przychodów operacyjnych (287 proc. więcej) spółce udało się wyjść na plus. Miała 519 tys. zł zysku netto wobec 375 tys. zł straty rok wcześniej. Jak podano w sprawozdaniu, w 2022 zanotowano m.in. 825 tys. zł przychodu z tytułu umorzonych pożyczek udzielonych przez Stowarzyszenie Deorecordings.

Czytaj też: Radio Wnet miało 666 tys. zł zysku netto w 2022 roku

(MNIE, 01.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.