Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Wnet miało 666 tys. zł zysku netto w 2022 roku

Prezesem i udziałowcem radia jest Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Radio Wnet w 2022 roku wypracowało 666 tys. zł zysku netto przy 5 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Jak wynika ze sprawozdania złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym, przychody spółki wzrosły o 28,1 proc. w porównaniu z 2021 rokiem.

Radio Wnet ograniczyło koszty działalności operacyjnej o 7,5 proc. – do 4,7 mln zł. Na wynagrodzenia przeznaczono 2 mln zł, tj. o 18,1 proc. mniej, niż rok wcześniej.

Czytaj też: Iwona Kutyna do końca wakacji poprowadzi "Gościa Radia Zet"

Spółka zakończyła 2022 rok z 666 tys. zł zysku netto, podczas gdy w 2021 roku poniosła 721 tys. zł straty. Zgromadzenie wspólników zdecydowało o przeznaczeniu go na pokrycie strat z lat ubiegłych.

W sierpniu 2022 roku Radio Wnet uruchomiło ósmy nadajnik – w Lublinie. W okresie kwiecień-czerwiec 2023 roku rozgłośnia miała 0,2 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar).

Prezesem i udziałowcem radia jest Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Czytaj też: W maju najczęściej cytowano RMF FM. Wśród portali pierwsze miejsce Onetu

(KOZ, 29.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.