Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa Polsat Plus zgłosiła do Urzędu Patentowego RP nazwy ze znakiem "+", którego używa Canal+

Polsat Box to marka, pod którą działa m.in. platforma satelitarna (screen: YouTube/PlusPL)

Grupa Polsat Plus zgłosiła do Urzędu Patentowego RP nazwy Polsat+ i Polsat Box+. Użyty w nich znak "+" jest stosowany przez konkurencyjny Canal+, który w przeszłości zablokował już sądowo rebranding stacji Polsat Biznes w Polsat News+.

– Nie udzielimy komentarza w tej sprawie – przekazał nam Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+, pytany o to, czy spółka zamierza jakoś zareagować na ruch Grupy Polsat Plus.

Czytaj też: Stanowski użył utworu Bartosiewicz bez zgody. Nie można tu powoływać się na prawo cytatu

Z kolei Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat Plus, wyjaśnia, iż grupa rejestruje wiele różnych znaków, co nie znaczy, że ze wszystkich korzysta.

Nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi na pytanie, czy nadawca nie obawia się kolejnego sporu sądowego z Canal+.

Spór o znak "+"

W marcu 2016 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie zakazał Telewizji Polsat używania znaku "+" w nazwie kanału Polsat News+ oraz w nazwie programu "+Kultura".

Czytaj też: Program "Demaskatorzy" Wojciecha Muchy i Wojciecha Pokory ma wyniki poniżej średniej TVP Info

Sąd stwierdził, że używanie znaku "+" stanowiło naruszenie praw francuskiej Groupe Canal+ i ITI Neovision do wspólnotowych znaków towarowych, zostało też zakwalifikowane jako czyn nieuczciwej konkurencji.

Polsat News+ zadebiutował w czerwcu 2014 roku w miejsce Polsat Biznes. Jednak pod koniec lipca 2014 zmienił nazwę na Polsat News 2. O znak "+" upomniały się ITI Neovision i Groupe Canal+. Jak informował ówczesny rzecznik ITI Neovision Arkadiusz Mierzwa, jest on znakiem towarowym zarejestrowanym i chronionym prawem wspólnotowym na rzecz francuskiej Canal+ Groupe. Kanał musiał zmienić nazwę, bo sąd zdecydował o udzieleniu zabezpieczenia roszczeń.

Ze znaku "+", poza Canal+, globalnie korzysta też m.in. serwis streamingowy Disney+.

Czytaj też: Radio Szczecin najczęściej mówi o władzy. Musi się wykazywać, bo jest niewygodne dla PiS

(MNIE, 01.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.