Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TV Dożd zakazana w Rosji i uznana za "organizację niepożądaną". Kto ogląda, ten agent

W sierpniu 2021 roku Dożd została uznana za "zagranicznego agenta", co m.in. zaowocowało później wyprowadzką telewizji z Rosji (screen: Tvrain.ru)

Niezależna rosyjska stacja telewizyjna TV Dożd, nadająca od dawna z zagranicy poinformowała, że została zakazana w Rosji jako "organizacja niepożądana".

Decyzja prokuratora generalnego dotycząca ośrodków stacji nadających z Łotwy i Holandii będzie miała niewielki wpływ na ich widoczność w Rosji, gdzie większość odbiorców ma dostęp do programów dzięki serwisowi YouTube. Jednak od tej pory oficjalnie każdy, kto wspiera TV Dożd z Rosji, może popełniać przestępstwo.

"Nazwano nas niepożądanymi w Rosji, ale tak nie jest: 13 milionów widzów w ciągu ostatniego miesiąca to potwierdza" - napisano na koncie TV Dożd w serwisie komunikacyjnym Telegram.

"Bezpieczeństwo naszych widzów jest dla nas najważniejsze. Dlatego wstrzymujemy zbiórkę darowizn z Rosji, anulujemy istniejące subskrypcje od Rosjan i apelujemy, aby nie udostępniać linków do naszych materiałów, jeśli mieszkasz w Federacji Rosyjskiej - to jest teraz niebezpieczne".

W 2014 roku TV Dożd została wyrzucona z sieci nadawczych, a w 2021 oznaczona jako "zagraniczny agent”, co obciążyło stację biurokratycznymi wymaganiami. W marcu ubiegłego roku rosyjski organ nadzorujący komunikację ogłosił, że blokuje stację, zarzucając jej rozpowszechnianie "celowo fałszywych informacji o działaniach rosyjskich wojsk", które kilka dni wcześniej wkroczyły na Ukrainę. Następnego dnia TV Dożd ogłosiła, że jej zespół opuścił Rosję.

Od tego czasu kanał nadaje z Łotwy i Holandii oraz transmituje programy na YouTube, który w Rosji nie jest cenzurowany.

(MAC, 27.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.