Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wprowadzenie zakazu bezpłatnego współdzielenia kont przynosi Netflixowi korzyści

Na przyrost subskrypcji decydujący wpływ miała decyzja o blokadzie bezpłatnego dzielenia kont (fot. charlesdeluvio/Unsplash.com)

Podając wyniki za drugi kwartał 2023 roku, Netflix poinformował, że pozyskał 5,9 mln użytkowników i ma już ich 238,4 mln.

Za dużym wzrostem liczby subskrypcji stoi zapewne wprowadzenie zakazu bezpłatnego udostępniania kont. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie największy serwis streamingowy świata ma już 75,6 mln odbiorców.

Czytaj też: Wycofanie się Viaplay z Polski to szansa dla konkurencji na przejęcie jego praw sportowych

Jednocześnie średni przychód Netfixa z jednego użytkownika spadł o 3 proc. w porównaniu z 2022 rokiem. Częściowo jest to spowodowane faktem, że wiele nowych rejestracji miało miejsce w krajach, w których Netflix pobiera niskie opłaty za subskrypcje.

Kwartalne przychody spółki wzrosły o 2,7 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim – do 8,2 mld dol., a zysk o 3 proc. – do 1,49 mld dol.

Zarząd spodziewa się przyspieszenia wzrostu przychodów w drugiej połowie 2023 roku "gdy zaczniemy dostrzegać pełne korzyści z płatnego udostępniania haseł oraz stały wzrost naszego planu reklamowego".

Czytaj też: TVP ocenzurowała "Bagno", usuwając z filmu Małgorzatę Raczyńską-Weinsberg

(MAC, 21.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.