Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 14, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prawie 12 milionów odsłon TuWroclaw.com. Rekordowy wynik portalu

– Ten sukces cieszy z wielu powodów. Także dlatego, że pokazuje jak bardzo potrzebne są wiarygodne informacje lokalne – mówi Arkadiusz Franas, redaktor naczelny TuWroclaw.com (screen: tuwroclaw.com)

Liczba odsłon serwisu TuWroclaw.com w czerwcu 2023 roku wyniosła dokładnie 11 835 349 – to trzy razy więcej niż w tym samym czasie przed rokiem i osiem razy więcej niż w czerwcu 2021 roku.

Jak wynika ze statystyk Google Analytics, w sporym tempie rośnie nie tylko liczba odsłon, ale i liczba internautów, którzy zaglądają na TuWroclaw.com. W minionym miesiącu serwis odwiedziło 1,6 mln unikalnych użytkowników, w czerwcu ubiegłego roku było ich 611 tysięcy, a przed dwoma laty – 408 tysięcy.

Czytaj też: Ingerencje w teksty i komisarze polityczni - HFHR przedstawiła raport o Polska Press

– To, co cieszy nas najbardziej, to fakt, że w minionym miesiącu największa grupa naszych Czytelników nie znalazła nas w Google czy na Facebooku, ale świadomie wpisała w przeglądarce adres tuwroclaw.com, chcąc właśnie od nas dowiedzieć się czym żyje Wrocław – czytamy w komunikacie redakcji. – W ten sposób w czerwcu trafiło do nas aż 34 procent czytających. 29 procent odnalazło nasze materiały w Google, niemal identyczną grupę zainteresowaliśmy naszymi treściami na Facebooku. 

Press

– Czerwcowa liczba odsłon – prawie 12 milionów – to rekordowy wynik portalu TuWroclaw.com. Jesteśmy jednak przekonani, że to dopiero początek naszej wspólnej przygody – mówi Arkadiusz Franas, redaktor naczelny TuWroclaw.com. 

I dalej: – Ten sukces cieszy z wielu powodów. Także dlatego, że pokazuje jak bardzo potrzebne są wiarygodne informacje lokalne. Zwłaszcza w czasie, gdy samorządy zaczynają powoli monopolizować rynek mediów w swoich gminach. A wiadomo, że przy ich wydatkach z budżetów gminnych na ten cel, często wartości kilkunastu milionów rocznie, mało które wydawnictwo może być konkurencyjne – kończy Franas.

Czytaj też: Poseł pyta o rzeszowskie "Nowiny" i czeka prawie kwartał na odpowiedź

(HAD, 14.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.