Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Poufna Rozmowa: Anna Popek chciała się przydać rządzącym. „Pisałam w tej sprawie do Pana Prezesa"

Anna Popek jest kolejną osobą, której maile ujawnia Poufna Rozmowa (fot. Piotr Molęcki/East News)

Prezenterka Telewizji Polskiej Anna Popek miała się zwracać do polityków o pomoc w znalezieniu zajęcia – wynika z maila opublikowanego w serwisie Poufna Rozmowa. „Chciałabym móc przydać się w tym trudnym czasie – mam wiele wolnego czasu, bowiem w TVP ze względu na sytuację zdjęto wszystkie programy, które prowadzę” – miała pisać do Michała Dworczyka, gdy był szefem KPRM.

Anna Popek jest kolejną osobą, której maile ujawnia Poufna Rozmowa – serwis, który publikuje rzekomą korespondencję ze skrzynki pocztowej Michała Dworczyka. 24 marca 2020 roku, gdy rozpoczynała się pandemia Covid-19, Popek miała napisać do Dworczyka: „Szanowny Pani Ministrze, wiem, że jest Pan teraz w oku cyklonu. Chciałabym móc przydać się w tym trudnym czasie – mam wiele wolnego czasu, bowiem w TVP ze względu na sytuację zdjęto wszystkie programy, które prowadzę. Nie było ich zresztą zbyt wiele – tak na marginesie. Może wykorzystać synergię mediów Narodowych? Pisałam w tej sprawie do pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który skierował mnie do Pana Przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego. Tu jednak sprawa się zatrzymała. PAP, Polskie Radio i TVP mogłyby pewne tematy sobie podawać, podbijać je, tworzyć i promować nowe autorytety. Jeśli uznałby Pan, że w tych nadzwyczajnych okolicznościach moglibyśmy działać wspólnie, proszę o kontakt”.

Czytaj też: Michał Dworczyk miał proponować kupno Onetu. Teraz grozi Andrzejowi Stankiewiczowi procesem

Anna Popek nie odebrała od nas telefonu ani nie odpisała na wysłane jej wiadomości. W rozmowie z serwisem Wirtualne Media powiedziała, że nie przypomina sobie, żeby wysyłała taki e-mail. „Być może ktoś podszył się pod moją skrzynkę mailową” – zaznaczyła.

Anna Popek w TVP pracuje ponad 20 lat. Prowadziła takie programy, jak „Kawa czy herbata” i „Pytanie na śniadanie”. Jej kariera przyspieszyła w 2016 roku, gdy prezesem TVP został Jacek Kurski. Aktywna była w opanowanym przez zwolenników władzy PiS Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Od wiosny 2017 roku przez ponad rok kierowała lifestylowym serwisem Polskiej Agencji Prasowej PAP life. Popek zaczęła się też pojawiać w roli prowadzącej w programach „Świat się kręci”, „Akcja wakacje”, „Zatrzymaj chwile”, „Po prostu zdrowie”, „Dzień dobry Polsko”, „Halo Polonia” i „Szeptem”. Wiosną 2022 roku powróciła do prowadzenia „Pytanie na śniadanie”.

Od listopada 2020 roku Anna Popek prowadzi w radiowej Trójce niedzielną audycję „Leniwe przedpołudnie”, a od połowy 2019 w Polskim Radiu 24 – „Między nami kobietami”.

Anna Popek 21 czerwca współprowadziła z Aleksandrem Sikorą galę projektu "Giganci Kultury", który organizuje przejęta przez PKN Orlen Polska Press Grupa.

Czytaj też: Polsat i Interia nie poparły deklaracji naczelnych przygotowanej przez WP i Onet

(MAK, 29.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.