Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosja zamierza dopuścić rozpowszechnianie zachodnich materiałów bez licencji

Takie treści wideo "nie powinny być legalnie prezentowane w rosyjskich serwisach internetowych, nie powinny być rozpowszechniane w kinach oraz nie powinny zawierać ekstremistycznych materiałów i propagandy LGBT" (fot. Pixabay.com)

Rosyjskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej rozważa odblokowanie witryn pokazujących nielicencjonowane treści wideo zachodnich firm, które nie są już oficjalnie obecne w kraju.

Jednak według RIA Nowosti dojdzie do tego tylko pod pewnymi warunkami: takie treści wideo "nie powinny być legalnie prezentowane w rosyjskich serwisach internetowych, nie powinny być rozpowszechniane w kinach oraz nie powinny zawierać ekstremistycznych materiałów i propagandy LGBT".

Czytaj też: Francuska gazeta nie ukazała się z powodu strajku. Powodem nowy, prawicowy naczelny

RIA Nowosti dodaje, że wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew wielokrotnie opowiadał się za wykorzystywaniem zachodniej własności intelektualnej bez licencji. Jego zdaniem dystrybucja pirackich materiałów, od filmów po oprogramowanie przemysłowe, może stać się częścią sankcji ze strony Rosji.

(MAC, 27.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.