Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marsz 4 czerwca na głównej antenie TVN, Wyborcza.pl zdejmuje z tekstów paywall

Pod hashtagiem #Marsz4czerwca na Twitterze pojawiły się setki zdjęć i filmów z wyjazdów na warszawską manifestację (fot. Twitter/@moanrosa)

Relacje z marszu 4 czerwca zdecydowano się pokazywać także na głównej antenie TVN. Wszystkie media poświęcają temu wydarzeniu sporo uwagi, większość portali będzie go opisywać w relacjach na żywo. Serwis Wyborcza.pl zdejmuje z tekstów paywall z okazji "34. rocznicy wyborów parlamentarnych, które zakończyły erę komunistycznej dyktatury" oraz "marszu za demokratyczną i europejską Polską".

Organizatorem dzisiejszego marszu jest Platforma Obywatelska, jednak przyłączyły się do niego dziesiątki organizacji prodemokratycznych. Na placu Na Rozdrożu przemawiać mają wszyscy najważniejsi liderzy opozycji. 

Czytaj też: Dziennikarze i publicyści wybierają się na marsz 4 czerwca – jako obywatele

Agora reklamuje dziś "dzień otwarty" na swoim portalu Wyborcza.pl i zdejmuje paywall z wszystkich tekstów. "Już 4 czerwca wielkie święto demokracji i marsz na ulicach Warszawy. Z tej okazji zapraszamy na dzień otwarty na Wyborcza.pl - przeczytasz nasze teksty zupełnie bezpłatnie, bez konieczności posiadania prenumeraty. Wolność, równość, demokracja i proeuropejskość to wartości, które są nam bliskie. To właśnie dlatego w niedzielę 4 czerwca - w 34. rocznicę wyborów parlamentarnych, które zakończyły erę komunistycznej dyktatury oraz były początkiem wolnej III RP - i z okazji marszu "za demokratyczną i europejską Polską", który przejdzie ulicami Warszawy, otwieramy nasz serwis Wyborcza.pl dla wszystkich chętnych" - informuje Wyborcza.pl.

Stacja TVN zmieniła w niedzielę ramówkę i będzie pokazywać marsz na głównej antenie. Początkowo wydarzenie relacjonować miał wyłącznie kanał informacyjny TVN 24. Pierwotnie TVN miał nadawać o tej porze "Ugotowanych w parach", film "Billy Elliot" oraz komedię "Nie kłam, kochanie".

Portale internetowe relacjonować będą marsz w formule transmisji na żywo. Onet i Wp.pl zapowiedziały programy na żywo ze streamingiem wideo. Jednym z pierwszych portali, który rozpoczął dziś format "Marsz 4 czerwca w Warszawie. Relacja na żywo" był serwis Rp.pl dziennika "Rzeczpospolita". Wszystkie portale jednak już od rana informują o dojazdach uczestników do Warszawy i sytuacji na drogach do stolicy.

Na stronach mediów przychylnych władzy marsz nie jest traktowany jako wydarzenie istotne, ewentualnie - jak w TVP Info - nazywa się go "marszem nienawiści". "Dla mnie to marsz ślepych, głuchych i oszukanych" - orzekł rano w programie "W kontrze" Jarosław Jakimowicz.

Dziś w Warszawie ma się odbyć w sumie 39 zgromadzeń.

(MAT, 04.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.