Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sky Deutschland likwiduje trzy kanały telewizyjne

Sky Deutschland może zmienić właściciela (fot. Pixabay.com)

Niemiecki nadawca płatnej telewizji Sky Deutschland usuwa trzy kanały z oferty i zastanawia się nad sprzedażą całości. Wśród zainteresowanych wymienia się Canal+. Wcześniej były prowadzone rozmowy z ProsiebenSat1.

Pod koniec czerwca zostaną usunięte Curiosity Channel (wcześniej Spiegel TV Wissen) i Spiegel Geschichte, co potwierdził rzecznik Sky w rozmowie z niemieckim magazynem branżowym "Digital Fernsehen". Natomiast Sky Comedy, uruchomiony w kwietniu 2021 roku, będzie zamknięty w połowie września.

Z końcem stycznia Sky Deutschland wycofał z oferty kanały dokumentalne National Geographic i National Geographic Wild. Cięcia objęły wtedy także dziecięcą stację Junior.

Sky rozpoczyna restrukturyzację. Na początku tygodnia zapowiedziano zwolnienie kilkuset osób w oddziale brytyjskim, a w marcu wręczono zwolnienia blisko 800 pracownikom Sky Italia.

(MAC, 01.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.