Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Maj 31, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina został zawieszony i nie będzie już piastował tego stanowiska

Łukasz Jasina oficjalnie przebywa na urlopie (fot. Wikipedia)

Jak dowiedziało się RMF FM, rzecznik MSZ Łukasz Jasina został zawieszony i nie będzie już odpowiadał za kontakt z mediami resortu. Powodem zawieszenia miała być wypowiedź Jasiny, który stwierdził, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powinien "przeprosić za Wołyń".

Jasina wypowiedział to zdanie 19 maja w rozmowie z Onetem. Według przedstawiciela MSZ Wołyń jest "problemem, blokującym bardzo wiele wspólnych inicjatyw". W opinii byłego już rzecznika MSZ Wołodymyr Zełenski powinien powiedzieć "przepraszam i proszę, prosimy o wybaczenie". Na te słowa szybko zareagował Wasyl Zawrycz, ambasador Ukrainy w Polsce. "Jakiekolwiek próby narzucania Prezydentowi Ukrainy czy Ukrainie, co musimy w sprawie wspólnej przeszłości, są nieakceptowalne i niefortunne. Pamiętamy historię i apelujemy o szacunek i wyważenie w wypowiedziach, szczególnie w trudnych realiach ludobójczej agresji rosyjskiej" - napisał na Twitterze. Jednak później post ten usunął, wyjaśniając, że taka forma komunikacji jest niewłaściwa.

Oficjalnie Jasina przebywa na bezterminowym urlopie. Wczoraj nie odbierał telefonu, ani nie odpisywał na SMS-y wysłane przez dziennikarza "Presserwisu". Jasina, który był bardzo aktywny na Twitterze, ostatni raz tweetował dzień po publikacji swojej rozmowy z Onetem.

(KAP, 31.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.