Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Maj 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze "Super Nowości" mają dostać pracę w nowym podmiocie

"Super Nowości" zdementowały pogłoski o możliwym zamknięciu dziennika na pierwszej stronie piątkowego wydania (fot. Super Nowości)

Od 5 czerwca dziennikarze rzeszowskich "Super Nowości" mają pracować w "nowym podmiocie" – zapewnia w mailu do "Presserwisu" redaktor naczelny dziennika Tomasz Górnicki. W ubiegłym tygodniu konkurencyjny portal Rzeszów-news.pl zasugerował, że gazeta może upaść.

"Informacje rozpowszechniane przez portale internetowe, sugerujące, że rzeszowskie »Super Nowości« mogą wkrótce przestać istnieć, są nieprawdziwe" – napisał w e-mailu do "Presserwisu" redaktor naczelny rzeszowskiego dziennika Tomasz Górnicki.

"Dziennik ukazuje się i będzie się ukazywał"

Pogłoski o możliwej likwidacji tytułu, który w Rzeszowie ukazuje się od 1997 roku, pojawiły się po 19 maja. Tego dnia 25 z 30 zatrudnionych w "Super Nowościach" osób otrzymało wypowiedzenia z uzasadnieniem wskazującym, że umowy są rozwiązywane z przyczyn leżących po stronie pracownika. Bieg wypowiedzeń kończy się 2 czerwca. Tymczasem Tomasz Górnicki zapowiada, że dziennikarze nie stracą pracy.

Czytaj też: Prokuratura prowadzi śledztwo ws. byłego dyrektora TVP. Miał wykorzystać stanowisko

"Dziennikarze, którzy 19 maja otrzymali wypowiedzenia od podmiotu, w którym byli dotychczas zatrudnieni – w tym samym momencie byli przez wydawcę informowani, że nowy podmiot w ciągu dwóch tygodni podpisze z nimi umowy na tych samych warunkach" – informuje w mailu do "Presserwisu" Górnicki. Pisze dalej: "I to się właśnie już dzieje – takie umowy są aktualnie dziennikarzom proponowane i podpisywane".

Jednak dziennikarze "Super Nowości", z którymi rozmawiał w ubiegłym tygodniu "Presserwis", nie potwierdzili takich informacji. Nastawiali się na poszukiwanie pracy, niekoniecznie w mediach. 

Tomasz Górnicki w mailu zapewnia: "Od poniedziałku – 5 czerwca – dziennikarze będą zatrudnieni w nowym podmiocie. Dziennik »Super Nowości« ukazuje się i będzie się ukazywał". To reakcja na publikację lokalnego portalu Rzeszow-news.pl, który zasugerował, że gazeta miałaby zniknąć z rynku. O "nowym podmiocie" już pisaliśmy – właściciel "Super Nowości" Roman Oraczewski ma ponoć w planach uruchomienie portalu internetowego, który miałby wypełnić lukę po zamkniętych wydaniach dziennika.

Czytaj też: Fundacja związana z mediami Sakiewicza dostała kolejne miliony z budżetu

(PAR, 29.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.