Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

WhatsApp po raz pierwszy zostanie ukarany w Rosji za nieusuwanie wiadomości

WhatsApp jest bardzo popularny w Rosji mimo, że jego firma macierzysta - Meta - dawno została uznana za organizację ekstremistyczną (fot. Pixabay.com)

Komunikatorowi WhatsApp grozi grzywna w maksymalnej wysokości 4 mln rubli (51,5 tys. dol.) za nieusuwanie zakazanych przez rosyjskie władze treści. Poinformowała o tym państwowa agencja informacyjna RIA Nowosti.

Chociaż macierzysta firma WhatsApp – Meta Platforms – została w zeszłym roku zakazana w Rosji jako organizacja ekstremistyczna, aplikacja komunikatora – która jest bardzo popularna w tym kraju – nie była wcześniej zagrożona postępowaniem sądowym za nieusuwanie zabronionych informacji.

Czytaj też: Meta dostanie od Unii Europejskiej rekordową grzywnę za przesyłanie danych użytkowników do USA

W raporcie RIA nie określono, jakich informacji WhatsApp rzekomo nie usunął. Stwierdzono, że sprawa administracyjna została wniesiona przez regulatora rynku komunikacji Roskomnadzor.

(MAC, 22.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.