Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

NBCUniversal będzie transmitować igrzyska w Paryżu na platformie Peacock

Peacock, czyli Paw. Serwis ma pokazać igrzyska w Paryżu w barwach wszystkich pięciu kółek olimpijskich

Comcast Corporation ogłosił, że platforma Peacock, należąca do NBCUniversal, jest pierwszym serwisem streamingowym, który w pełnym wymiarze będzie pokazywać na żywo imprezę rangi światowej. W Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w dniach 26 lipca-11 sierpnia po raz pierwszy od 2018 roku na trybunach pojawi się publiczność, bez ograniczeń.

Igrzyska w Tokio w roku 2021 były pod tym względem ograniczone ze względu na pandemię. Na trybunach przebywały tylko ekipy sportowców, ich trenerów, działaczy oraz organizatorów, a także – w ograniczonym stopniu – dziennikarze.

Na platformie Peacock będzie można zobaczyć przebieg wydarzeń we wszystkich sportach, w tym 329 zakończonych podziałem medali. Pojawią się też ekskluzywne programy publicystyczne oraz analizy w studiu i wywiady z zawodnikami.

Czytaj też: Disney+ stracił w pierwszym kwartale 4 mln subskrybentów. I podniesie ceny

"Paryż 2024 będzie miał więcej godzin programowych w sieci nadawczej NBC niż jakiekolwiek poprzednie igrzyska olimpijskie" – przekazało biuro NBCUniversal. Sieć transmitowała igrzyska w Tokio w dwóch sieciach nadawczych, sześciu sieciach kablowych i wielu witrynach cyfrowych, co doprowadziło do zamieszania. Niektóre wydarzenia były dostępne na Peacock, niektóre na poziomie premium, osiągalnym dopiero po wpłaceniu 4,99 dol. Zawody w Tokio przyciągnęły najmniejszą widownię na letnich igrzyskach, odkąd NBC zaczęła je nadawać w 1988 roku.

Relację z ceremonii otwarcia igrzysk 26 lipca przyszłego roku oprócz Peacocka pokażą telewizja NBC i hiszpańskojęzyczna sieć Telemundo. 

Koncern poinformował, że w późniejszym terminie ogłosi szczegóły programowe dotyczące zasięgu igrzysk na USA Network, E!, CNBC, Golf Channel i Universo.

Czytaj też: Komisja Europejska zgodzi się, aby Microsoft przejął "Call of Duty". Transakcja warta 69 mld dol.

(MAC, 12.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.