Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 06, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szósty sezon "The Voice Kids" z niższą widownią. Dawid Kwiatkowski odchodzi

Szóstą edycję wygrała Martyna Gąsak z drużyny Dawida Kwiatkowskiego (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Szóstą edycję muzycznego talent show "The Voice Kids" śledziło w TVP 2 średnio 1,69 mln widzów – o kilkadziesiąt tysięcy mniej niż piątą przed rokiem.

Telewizyjna Dwójka emitowała program w soboty o 20, od 25 lutego do 29 kwietnia. Co tydzień oglądać można było po dwa odcinki. Najwięcej widzów – 2,06 mln – show przyciągnął 25 marca.

TVP 2, pokazując "The Voice Kids", miał średnio 13,99 proc. udziału w rynku. W grupie komercyjnej 16-59 udział Dwójki był niższy i wynosił 11,02 proc.

Czytaj też: Polsat pracuje nad bikini reality, w którym pary będą sprawdzać trwałość swoich związków

Szóstą edycję wygrała Martyna Gąsak z drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Kwiatkowski ogłosił, że nie będzie już trenerem w kolejnych edycjach. "Kilka tygodni temu dostałem propozycję wzięcia udziału w kolejnej edycji i pewnym głosem powiedziałem Dominikowi, mojemu menedżerowi, że już nie chcę, że już wystarczy. Serce mówi mi »Well done Dawid, Twoja misja w tym programie się zakończyła«, a serca słucham jak babci" – napisał w social mediach.

Wiosną 2022 roku piątą edycję "The Voice Kids" oglądało w TVP 2 średnio 1,77 mln widzów.

Ogłoszono już nabory do 14. edycji "The Voice of Poland", 5. edycji "The Voice Senior" oraz 7. edycji "The Voice Kids". Są one prowadzone drogą internetową przez stronę Voicecasting.pl. Do programu "The Voice of Poland" mogą zgłaszać się osoby, które ukończyły 16. rok życia, "The Voice Senior" to program dla seniorów po 60. roku życia, a do "The Voice Kids" można zgłaszać uzdolnione muzycznie dzieci w wieku 8-14 lat. Internetowy casting potrwa do 14 maja 2023 do końca dnia.

Dane: Nielsen Media.

Czytaj też: Nowy "Press": Bianka Zalewska i jej dwa światy, Duklanowski od wrzutek, tata Maty i kryminały

(KOZ, MNIE, 06.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.