Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Weekend.Gazeta.pl prowadzi nabór w ramach projektu reporterskiego „Polska Stories"

Redakcja Weekend.Gazeta.pl przeszkoli młodych reporterów i reporterki w ramach projektu "Polska Stories" (screen: weekend.gazeta.pl)

W ramach projektu "Polska Stories” redakcja Weekend.Gazeta.pl będzie szukać i szkolić młodych reporterów i  reporterki. Serwis ogłosił właśnie nabór do drugiej edycji projektu.

Jak informuje Aleksandra Kubrak, specjalistka ds. komunikacji w Agorze, w ramach drugiej edycji dziesięcioro autorek i autorów weźmie udział w spotkaniach doskonalących warsztat dziennikarski pod okiem Olgi Gitkiewicz, której reporterskie książki nominowane były m.in. do Nagrody Nike i Grand Press. Następnie uczestnicy opublikują własne teksty na stronie głównej Gazeta.pl.

Czytaj też: Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski nakłada 80 tys. zł kary dla nadawcy Tok FM

Jak zapewniają organizatorzy, każdy z uczestników finałowego etapu programu "Polska Stories" zostanie objęty kompleksową opieką redaktorską w trakcie pracy nad własnym reportażem.

W 2022 roku – w pierwszej edycji – główną nagrodę zdobył 25-letni Jan Rybicki za tekst o piłce nożnej kobiet.

W programie mogą wziąć udział osoby do 30. roku życia, mające już na koncie publikacje o charakterze dziennikarskim na łamach dowolnych środków masowego przekazu, w serwisach internetowych, blogach, dziennikach, czasopismach. Udział w projekcie jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają wynagrodzenie za opublikowane reportaże.

Zgłoszenia do drugiej edycji "Polska Stories" można wysyłać do poniedziałku 22 maja br. za pośrednictwem strony projektu lub za pomocą bezpośredniego linku do ankiety zgłoszeniowej.

Czytaj też: "Dziennik Bałtycki" przyznał tytuł Osobowości Roku postaci wykreowanej przez AI

(JF, 29.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.