Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 26, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trzeci sezon "Wiedźmina" w Netflixie od końca czerwca

W rolę Wiedźmina ponownie wcieli się Henry Cavill (fot. materiały prasowe)

29 czerwca w serwisie Netflix premierę będzie mieć trzeci sezon serialu "Wiedźmin".

Tego dnia udostępniona zostanie na platformie część pierwsza, obejmująca pięć odcinków serialu bazującego na książkach Andrzeja Sapkowskiego. Z kolei część druga, czyli odcinki 6-8, pojawią się 27 lipca.

"Podczas gdy władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu usiłują schwytać Ciri, Geralt wywozi ją z Cintry, by chronić swoją na nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy jej zagrażają. Yennefer, której powierzono szkolenie Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w dziewczynie. Okazuje się jednak, że trafiają w sam środek konfliktu pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Muszą walczyć i postawić wszystko na jedną kartę - lub ryzykować, że stracą siebie na zawsze" - można przeczytać w opisie trzeciego sezonu.

Czytaj też: Telewizyjna Agencja Informacyjna to państwo w państwie. Zawsze rolę odgrywała tu polityka

W obsadzie znaleźli się m.in. Henry Cavill (Geralt z Rivii), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Księżniczka Cirilla z Cintry), Joey Batey (Jaskier), Myanna Buring (Tissaia), Eamon Farren (Cahir), Mimî M Khayisa (Fringilla) i Royce Pierreson (Istredd).

Pierwszy sezon "Wiedźmina" miał premierę w Netflixie 20 grudnia 2019 roku i w 2019 roku był najchętniej oglądaną przez polskich użytkowników produkcją serwisu streamingowego Netflix. W wielu innych krajach był w ścisłej czołówce.

(KOZ, 26.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.