Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 26, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Media lokalne wspólnie protestują przeciwko propagandzie samorządów

"Nowe Info" jako jeden z pierwszych tytułów lokalnych zamieścił na okładce protest ws. mediów samorządowych

Ponad 170 mediów - lokalnych gazet i portali - protestuje przeciwko angażowaniu się samorządów w działalność wydawniczą. Akcję organizują wspólnie Stowarzyszenie Gazet Lokalnych i Stowarzyszenie Mediów Lokalnych.

Protest polega na umieszczaniu na okładkach tygodników lokalnych ukazujących się w tym tygodniu hasła: "Samorządowa propaganda niszczy demokrację". Jako pierwsze ukazały się z nim "Gazeta Gryfińska" i tyskie "Nowe Info" (wychodzą we wtorki). W czwartek hasło pojawi się przy winietach lokalnych portali internetowych.

Czytaj też: Telewizyjna Agencja Informacyjna to państwo w państwie. Zawsze rolę odgrywała tu polityka

- Warto podkreślić, że pierwszy raz taką akcję robią dwa stowarzyszenia - SGL i SML. W sprawie mediów samorządowych musimy mówić jednym głosem - mówi Piotr Piotrowicz.

- Bez względu na to, jaki samorząd je wydaje, to nadal są media władzy - dodaje Andrzej Andrysiak, prezes rady wydawców SGL. 

Gazetki samorządowe, wydawane za pieniądze podatników i zwykle darmo rozdawane mieszkańcom, są nieuczciwą konkurencją dla niezależnych wydawnictw.

(PAR, 26.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.