Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Świrski pełniącym obowiązki dyrektorem Krajowego Instytutu Mediów

Maciej Świrski kieruje KIM od poniedziałku (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski objął funkcję pełniącego obowiązki dyrektora Krajowego Instytutu Mediów.

- Od dnia 17 kwietnia br. przewodniczący Maciej Świrski sprawuje obowiązki p.o. dyrektora KIM. Funkcję tę będzie pełnić do momentu wyłonienia nowego dyrektora - informuje nas Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

Poprzednia p.o. dyrektorka KIM Katarzyna Kosakowska, równocześnie ekspertka w biurze KRRiT, rezygnację z funkcji pełniącej obowiązki dyrektorki złożyła na początku kwietnia.

Z kolei wcześniejszy dyrektor Krajowego Instytutu Mediów Mirosław Kalinowski zrezygnował w styczniu, przed ujawnieniem wyników kontroli NIK. W lutym Najwyższa Izba Kontroli poinformowała, że negatywnie oceniła działalność Krajowego Instytutu Mediów, zwracając uwagę m.in. na nieprawidłowości w zatrudnianiu pracowników. Ponadto NIK złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie udzielenia przez KIM zamówienia publicznego spółce Alternatywa Polska, a dotyczącego m.in. prowadzenia badania słuchalności radia.

KIM został utworzony na początku grudnia 2020 roku przez ówczesnego przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witolda Kołodziejskiego. Instytut ma w założeniu koordynować i realizować działania w obszarze badań oglądalności i słuchalności mediów.

(MNIE, 18.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.