Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Lis w swoim kanale YouTube oficjalnie pożegnał się z "Trzódką"

Tomasz Lis w swoim oświadczeniu podziękował Jackowi Żakowskiemu, "który nas przygarnął i tolerował przez dwie dekady" (screen: YouTube/Tomasz Lis Oficjalnie)

Były komentator radia Tok FM i były naczelny tygodnika "Newsweek Polska" Tomasz Lis oficjalnie pożegnał się z "Trzódką", czyli piątkowym porannym pasmem komentatorskim Jacka Żakowskiego w Tok FM. W nagraniu udostępnionym na swoim kanale YouTube wyjaśnił przyczyny decyzji.

Lis nie pojawia się na antenie Tok FM od czerwca ubiegłego roku. Radio zawiesiło z nim współpracę po tym, jak pod koniec maja Wirtualna Polska opublikowała materiał opisujący kulisy rozstania się Tomasza Lisa z tygodnikiem "Newsweek Polska". Jego byli podwładni zarzucali mu mobbing. Mimo październikowych zapowiedzi Jacka Żakowskiego, Lis nie wrócił już na antenę.

W opublikowanym na YouTube oświadczeniu Tomasz Lis przyznaje, że jego postanowienie o ostatecznej rezygnacji z udziału w "Trzódce" spowodowane jest decyzją prof. Wiesława Władyki o odejściu z programu i wcześniejszą śmiercią Tomasza Wołka (zmarł 21 września 2022 roku). - Zgodnie z ustaleniami sprzed lat śmierć jednego z nas oznacza zakończenie projektu - wyjaśniał Lis, ale dodał, że "trwa walka o demokratyczną, praworządną, proeuropejską Polskę" i "tutaj nie odpuszczamy, wciąż jesteśmy na pokładzie", choć "w piątkowe poranki będę słuchał raczej muzyki poważnej".

Lis w swoim oświadczeniu podziękował Jackowi Żakowskiemu, "który nas przygarnął i tolerował przez dwie dekady" i samemu "radiu, które nas gościło". "Bardzo lubiłem te piątki, lubiłem spotykać się z kolegami i kontaktować się za pośrednictwem radia ze słuchaczami".

(PAR, 18.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.