Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Wyborcza" podniosła cenę piątkowego wydania. "Powodem rosnące koszty oraz inflacja"

"Gazeta Wyborcza" ostatni raz podniosła cenę w styczniu tego roku (fot. materiały prasowe)

"Gazeta Wyborcza" (Agora) podnosi cenę piątkowego wydania. Od 14 kwietnia dziennik w piątki kosztuje 8,99 zł, czyli o 1 zł więcej, niż dotychczas.

– Na decyzję w tej kwestii wpłynęły nadal rosnące koszty produkcji oraz inflacja – mówi "Presserwisowi" Agata Staniszewska, szefowa komunikacji Agory SA.

Czytaj też: Bogusław Chrabota przeprasza za zamieszczenie tekstu Jacka Kurskiego w "Rzeczpospolitej"

Zespół "Wyborczej" poinformował swoich czytelników o zmianie ceny na łamach piątkowego numeru.

Jak mówi Staniszewska, czytelnikom papierowego wydania "Gazety Wyborczej" cały czas proponuje skorzystanie z oferty prenumeraty teczkowej. – To niezmiennie najtańsza forma zakupu tradycyjnej "Wyborczej". Cena egzemplarza w prenumeracie teczkowej jest niższa od ceny egzemplarza kupionego w kiosku. Zależnie od miesiąca, zniżka sięga od 20 do nawet 30 proc.

"Gazeta Wyborcza" ostatni raz podniosła cenę w styczniu tego roku. Agata Staniszewska uzasadniała wtedy podwyżkę wzrostem cen papieru, energii, paliw i transportu. Od stycznia "GW" kosztuje w poniedziałki 6,99 zł, we wtorki, środy i czwartki – 5,99 zł, a w soboty – 9,99 zł.

Czytaj też: Tomasz Lis usłyszał prokuratorski zarzut reklamowania alkoholu w "Newsweeku"

(PAR, 17.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.