Dział: REKLAMA

Dodano: Kwiecień 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gazprom sponsorem tytularnym stadionu Besiktasu Stambuł

Vodafone Park od przyszłego sezonu zmieni nazwę i będzie się kojarzyć z firmą wspierającą Putina (screen: YouTube/Knap Vids)

Turecka stacja Sözcü TV podała, że czołowy klub tamtejszej piłkarskiej ekstraklasy Besiktas Stambuł podpisał umowę z Gazpromem. Rosyjski koncern zostanie sponsorem tytularnym stadionu zwanego dotąd Vodafone Park.

Firma Vodafone była związana z klubem przez 20 lat, ale z końcem tego sezonu wygasa umowa, która nie zostanie przedłużona. Pomimo ogólnoświatowych sankcji nakładanych na rosyjskie firmy Turcy tym się nie przejęli. Po inwazji na Ukrainę z Gazpromem umowę rozwiązał klub Schalke 04 Gelsenkirchen. Niemcy z rosyjskim koncernem współpracowali przez 15 lat.

Według tureckiej TV, przez pierwsze trzy lata podpisanej na pięć lat umowy rosyjski koncern energetyczny ma przekazać Besiktasowi 60 mln euro. Po trzech latach umowa może zostać przedłużona na kolejne dwa. Sponsor ma również pomóc w sfinalizowaniu transferu gwiazdy Lokomotiwu Moskwa, pomocnika Dmitrija Barinowa, który już minionej zimy miał przenieść się do Stambułu.

Czytaj też: Polsat przymierza się do przeniesienia "Tańca z gwiazdami" na niedziele

Vodafone przez 20 lat według tureckiej telewizji miał wesprzeć klub sumą 145 mln dol. Besiktas przez pięć lat reklamował Vodafone na koszulkach piłkarzy. Wyceniono to na 29 mln dol. 116 mln dol. klub zainkasował za 15-letnie prawa do nazwy stadionu.

Besiktas po 27. meczach obecnego sezonu ligi tureckiej zajmuje trzecie miejsce w tabeli, mając 2 punkty straty do drugiego Fenerbahce i 8 pkt. do prowadzącego Galatasaray Stambuł.

(MAC, 12.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.