Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Marzec 31, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reklamy firm bukmacherskich mają zniknąć z centralnej części koszulek piłkarzy Premier League

Dla klubów Premier League całkowite zerwanie współpracy reklamowej z bukmacherami mogłoby oznaczać straty rzędu od 5 do nawet 10 mln funtów za sezon (screen: YouTube/Sportiview)

Według "The Times", kluby angielskiej piłkarskiej Premier League są gotowe zakazać firmom hazardowym reklamowania się z przodu ich koszulek. Propozycja, która nadal pozwalałaby bukmacherom na zamieszczanie reklam, ale nie na centralnej części strojów, została omówiona podczas spotkania w czwartek 30 marca.

Osiem z 20 drużyn piłkarskiej Premier League ma kilku sponsorów będących firmami bukmacherskimi. W największym stopniu Manchester City, Newcastle United i Aston Villa. Oczekuje się, że kluby poprą propozycję, by uniknąć rządowego ustawodawstwa całkowicie zakazującego reklamy hazardu.

BBC informowało w maju zeszłego roku, że ograniczenie wpływów hazardowych zostało uwzględnione w Białej Księdze rządu Wielkiej Brytanii. Jednak później "The Times" donosił, że rząd opublikuje nowe przepisy zwalniające brytyjskie kluby piłkarskie z ograniczeń.

Czytaj też: Film "Lewandowski – Nieznany" debiutuje dziś w Prime Video Amazona. "Kariera i życie prywatne"

Propozycje reformy przepisów dotyczących hazardu zostały następnie opóźnione zeszłego lata w wyniku sporu w Partii Konserwatywnej oraz perturbacji ze zmianami na urzędzie premiera Wielkiej Brytanii.

Biała Księga dotycząca hazardu ma zostać opublikowana przez rząd już w przyszłym miesiącu, ale "The Times" donosi, że ministrowie zasugerowali, aby nie zawierała ograniczeń dotyczących sponsorowania klubów, jeśli osiągnięte zostanie porozumienie porozumienie. 

Ostateczne głosowanie w sprawie ograniczeń dla sponsorów może odbyć się dopiero podczas letniego spotkania klubów Premier League w czerwcu. 

Całkowity zakaz partnerstwa z branżą bukmacherską prawdopodobnie oznaczałby, że kluby Premier League odnotowałyby spadek dochodów od 5 mln do 10 mln na sezon. Jak pokazały nieudane igraszki z sektorem kryptowalut, taki poziom dochodów jest trudny do zastąpienia na jakimkolwiek poziomie.

Czytaj też: Właściciel "The Guardian" przeprasza za związki założycieli gazety z niewolnictwem

(MAC, 31.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.