Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fox News zwalnia producentkę, która zeznawała przeciwko firmie. "Naruszyła nasze instrukcje"

Abby Grossberg stwierdziła między innymi, że kobiety pracujące dla Fox News są źle traktowane (screen: YouTube/Forbes Breaking News)

Stacja telewizyjna Fox News zerwała współpracę z Abby Grossberg, która złożyła przed sądem oświadczenie, że prawnicy pracodawcy próbowali wpłynąć na jej zeznania odnośnie do sprawy wytoczonej przez Dominion Voting Systems. Firma produkująca maszynki do liczenia głosów pozwała nadawcę o zniesławienie i żąda 1,6 mld dol. odszkodowania.

Abby Grossberg była producentką programów, których prezenterzy Tucker Carlson i Maria Bartiromo po zwycięskich dla Joe Bidena wyborach prezydenckich w 2020 roku zarzucali firmie technologicznej manipulację, przez co Donald Trump nie został ponownie wybrany na najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych. W środku tygodnia przedstawiciele stron składali zeznania, które mają być wykorzystane podczas planowanej na 17 kwietnia rozprawy. Grossberg zeznała, iż prawnicy Foxa pracowali, aby "wpływać, manipulować i zmuszać do udzielenia nieprawdziwych i/lub niepełnych odpowiedzi podczas zeznań złożonych pod przysięgą, które to odpowiedzi wyraźnie szkodziły jej reputacji, ale bardzo poprawiały reputację Fox News".

Czytaj też: BBC po śledztwie w sprawie wypadku prezentera nie podejmuje produkcji "Top Gear"

"W zeszłym tygodniu nasi prawnicy poinformowali panią Grossberg, że chociaż może wnosić dowolne roszczenia prawne, to jest w posiadaniu naszych poufnych informacji i nie jest upoważniona do ich publicznego ujawniania. Było jasne, że jeśli naruszy nasze instrukcje, Fox podejmie odpowiednie działania, w tym doprowadzi do wypowiedzenia umowy" – wydał oświadczenie nadawca.

Abby Grossberg stwierdziła również, że kobiety pracujące dla Fox News są źle traktowane, a współpracownicy Tuckera Carlsona wygłaszają prymitywne uwagi na temat kobiet i Żydów.

Fox News oraz Dominion Voting System czekają na decyzję sędziego Erica Davisa, czy rozprawa się odbędzie, czy werdykt zapadnie bez jej rozpoczęcia.

Czytaj też: Elon Musk wycenia Twittera na 20 mld dol. Spadek wartości o ponad połowę

(MAC, 27.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.