Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP 1 jesienią będzie kontynuować serial "Korona królów. Jagiellonowie"

– Serial "Korona królów. Jagiellonowie" będzie kontynuowany jesienią – przekazało "Presserwisowi" biuro prasowe TVP (screen: YouTube/TVP VOD)

Telenowela historyczna "Korona królów. Jagiellonowie" przyciąga do TVP 1 średnio 1,21 mln widzów. Serial kontynuowany będzie także w jesiennej ramówce telewizyjnej Jedynki.

TVP 1 zaczęła pokazywać "Koronę królów. Jagiellonowie" na początku stycznia 2023 roku. Telenowelę można oglądać od poniedziałku do środy o 20.35. Najwięcej widzów – 1,49 mln – przyciągnął pierwszy odcinek 2 stycznia. Jedynka w czasie emisji telenoweli w dniach 2 stycznia – 22 marca miała średnio 9,2 proc. udziału w rynku w grupie ogólnej i 6,01 proc. w grupie 16-59.

Czytaj też: Cezary Pazura prowadzącym pierwszą polską produkcję Prime Video Amazona

Emisja "Korony królów. Jagiellonowie" w TVP 1 w wiosennej ramówce zaplanowana jest do maja, kiedy ma zostać również pokazany fabularyzowany film dokumentalny o bitwie pod Grunwaldem. Postacie historyczne grają w nim aktorzy z telenoweli historycznej "Korona królów".

Nowe odcinki telenoweli wrócą po wakacjach. – Serial "Korona królów. Jagiellonowie" będzie kontynuowany jesienią – przekazało "Presserwisowi" biuro prasowe TVP.

Wcześniej "Korona królów" nadawana była od stycznia 2018 roku do października 2020 roku, ale o wcześniejszej porze, bo o 18.30.

Dane: Nielsen Media.  

Czytaj też: TikTok usunął filmik Radosława Fogla z PiS. Platforma tłumaczy decyzję

(KOZ, 27.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.