Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wiadomości" TVP przeprosiły szefa funduszu nieruchomościowego

Przeprosiny pojawiły się m.in. na stronie Tvp.info (screen: Twitter.com/ODFoundation)

Redakcja "Wiadomości" TVP przeprosiła Przemysława Krycha, szefa funduszu nieruchomościowego Griffin Real Estate. Sprawa dotyczy materiału sprzed prawie trzech lat.

Chodzi o felieton z maja 2020 roku pt. "Kto finansuje kampanię Hołowni". Podano w nim, że Przemysław Krych i jego małżonka wpłacili na kampanię Szymona Hołowni po 40 tys. zł. Przypominano też, że Krych na przełomie 2017 i 2018 był tymczasowo aresztowany, bo miał przekazać łapówkę Stanisławowi Kogutowi, ówczesnemu senatorowi PiS. Małżeństwo Krychów pozwało "Wiadomości" za ten materiał, tłumacząc m.in., że Przemysław Krych nie został uznany za winnego, a miał tylko status oskarżonego.

"Redakcja programu »Wiadomości« przeprasza Pana Przemysława Krycha za naruszenie jego dóbr osobistych (...) a polegające na wykorzystaniu jego wizerunku, rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji, jakoby jego działalność biznesowa »budziła ogromne wątpliwości" oraz, że jest on osobą »tkwiącą w podejrzanych interesach«, jak również, że »wspierał« jakiekolwiek spółki należące do byłego Senatora RP Stanisława Koguta" - można przeczytać w oświadczeniu opublikowanym na stronie Tvp.info i "Wiadomości".

Press

(MNIE, 21.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.