Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kreml zakazuje urzędnikom państwowym używania iPhone'ów

"Dla iPhone'a to koniec: albo go wyrzuć, albo daj dzieciom. Wszyscy będą musieli to zrobić w marcu" (fot. Unsplash.com/Kevin Bhagat)

Rosyjskie władze nakazały urzędnikom państwowym zaprzestać używania iPhone'ów firmy Apple z powodu obaw, że urządzenia te są podatne na ataki zachodnich agencji wywiadowczych. Poinformował o tym w poniedziałek dziennik "Kommiersant".

Na zorganizowanym przez Kreml seminarium dla urzędników zaangażowanych w politykę wewnętrzną Siergiej Kirijenko, pierwszy zastępca szefa administracji prezydenta, powiedział urzędnikom, aby wymienili telefony do 1 kwietnia. Iphone'y mają zostać zastąpione przez inne urządzenia z innym systemem operacyjnym.

"Dla iPhone'a to koniec: albo go wyrzuć, albo daj dzieciom. Wszyscy będą musieli to zrobić w marcu" - gazeta cytuje wypowiedź jednego z uczestników spotkania. 

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że nie może potwierdzić doniesień, ale smartfonów i tak nie można używać do celów oficjalnych.

(MAC, 21.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.