Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Socha odchodzi z Google. Wcześniej w TVN, teraz będzie doradzał

Zanim dołączył do Google, Robert Socha przez 18 lat pracował w TVN, głównie jako dziennikarz śledczy "Superwizjera" (fot. archiwum prywatne)

Robert Socha kończy pracę w Google News Lab. Będzie rozwijał własną firmę szkoleniowo-doradczą Storytelling Academy.

Przez ostanie półtora roku Robert Socha był głównym szkoleniowcem Google News Lab w Europie Środkowo-Wschodniej. Szkolił media i dziennikarzy z zaawansowanych technik wyszukiwania, fact-checkingu, weryfikacji informacji, wizualizacji danych, a także pracy z mapami i narzędziami Google Earth.

"Teraz zamierzam się skupić na doradztwie i szkoleniach, w tym szkoleniach medialnych oraz związanych z business intelligence" - zapowiada Robert Socha.

Zanim dołączył do Google, Socha przez 18 lat pracował w TVN, głównie jako dziennikarz śledczy "Superwizjera". W 2008 roku był nominowany do nagrody Grand Press w kategorii Reportaż telewizyjny. Napisał dwie książki: "Piórem i paragrafem. Praktyczny przewodnik dla dziennikarzy" oraz "Nie chodziło o okup. Kulisy porwania Krzysztofa Olewnika".

(KOZ, 20.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.