Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 09, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po reportażu TVN 24 o JP II rząd zaprasza ambasadora USA. Myśli, że tak wpłynie na media

"W związku z działaniami jednej ze stacji telewizyjnych, będącej inwestorem na polskim rynku, MSZ zaprosiło ambasadora Stanów Zjednoczonych" - podało MSZ (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprosiło do siebie ambasadora Stanów Zjednoczonych Marka Brzezinskiego z powodu reportażu TVN 24 "Franciszkańska 3", w którym Marcin Gutowski przedstawił dowody na to, że Jan Paweł II wiedział o pedofilii w Kościele zanim został papieżem.

"W związku z działaniami jednej ze stacji telewizyjnych, będącej inwestorem na polskim rynku, MSZ zaprosiło ambasadora Stanów Zjednoczonych" - podało MSZ w czwartkowym komunikacie. W pierwszej wersji komunikatu była jednak mowa o "wezwaniu", a nie "zaproszeniu".

MSZ uznaje, że "potencjalne skutki tych działań są tożsame z celami wojny hybrydowej mającej na celu doprowadzenie do podziałów i napięć w polskim społeczeństwie".

Resort w komunikacie wyjaśnił, że zaprosił ambasadora, aby "poinformować o zaistniałej sytuacji i jej konsekwencjach w postaci osłabienia zdolności Rzeczypospolitej Polskiej do odstraszania potencjalnego przeciwnika i odporności na zagrożenia".

"Wzywanie ambasadora po to, by ten zadzwonił do Joego Bidena, by ten zadzwonił do prezesa Warner Bros. Discovery, by ten zadzwonił do prezes TVN, by ta wezwała redaktora naczelnego TVN24, by ten nakazał dziennikarzom wstrzymanie prac nad czymkolwiek, w prostej linii prowadzi nas tam, gdzie takie myślenie zaprowadziło Rosję — do upadku demokracji, która demokracją będzie już wyłącznie na papierze" - napisał w komentarzu redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk, były korespondent "Gazety Wyborczej" w Stanach Zjednoczonych. 

TVN 24 wyemitował reportaż "Franciszkańska 3" Marcina Gutowskiego w poniedziałek 6 marca.

(KOZ, 09.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.