Dział: PRASA

Dodano: Marzec 02, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bianka Mikołajewska szefową Magazynu Wirtualnej Polski. „Bianka to gwarancja jakości”

Paweł Kapusta, redaktor naczelny Wirtualnej Polskie, poinformował, że z dniem 1 marca szefową Magazynu WP została Bianka Mikołajewska.

Mikołajewska pracuje w Wirtualnej Polsce od lipca ub.r. Wcześniej - od czerwca 2016 roku - była zastępczynią redaktora naczelnego serwisu OKO.press i szefową działu śledczego.

Poprzednio, od 2013 do 2016 roku, była dziennikarką "Gazety Wyborczej", w latach 2000-2013 - "Polityki". Mikołajewska jest laureatką najważniejszych nagród dziennikarskich. W 2015 roku otrzymała Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, a w 2019 roku w tym samym konkursie tytuł Dziennikarza Dekady. Jest też Dziennikarzem Roku 2016 w plebiscycie konkursu Grand Press.

Od września 2021 roku prowadziła też poniedziałkowe wydania "Popołudniowej rozmowy w RMF FM". Współpraca z radiem zakończyła się jednak w momencie podjęcia pracy w WP, ponieważ, jak wyjaśniała sama Mikołajewska, rozgłośnia uznała, że Wirtualna Polska jest jej bezpośrednią konkurencją.

(02.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.