Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Luty 25, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio nie chce ujawnić, ile zarabia prezeska. Bardziej tajne niż pensje w TVP

W 2021 roku prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zarobiła 446,7 tys. zł brutto (fot. Piotr Molęcki/East News)

Polskie Radio nie chce ujawnić, ile zarobiła w 2022 roku prezeska spółki Agnieszka Kamińska. Nawet TVP nie miała problemu z ujawnieniem zarobków byłego już prezesa telewizji Jacka Kurskiego.

W trybie dostępu do informacji publicznej wystąpiliśmy do Polskiego Radia o podanie wysokości wynagrodzenia Agnieszki Kamińskiej. W odpowiedzi na wniosek "Presserwisu" dyrektorka biura prawnego spółki Małgorzata Łyjak stwierdziła, że informacje na ten temat udostępniane są w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Czytaj też: Na początku marca Sejm zajmie się projektem ustawy o likwidacji TVP Info i abonamentu rtv

"Zgodnie z orzecznictwem, stosownie do art. 1 ust. 2 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r., jeżeli w stosunku do ujawniania danej informacji publicznej przepisy prawa przewidują szczególny tryb dostępu, dostęp do takiej informacji publicznej odbywa się na tych szczególnych zasadach, w odrębnym reżimie, czyli nie następuje w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Taką ustawą szczególną regulującą odmiennie zasady oraz tryb dostępu do jawnych danych jest Krajowy Rejestr Sądowy (KRS)" – napisała Małgorzata Łyjak.

Dla porównania TVP nie miała problemu z ujawnieniem zarobków byłego już prezesa telewizji Jacka Kurskiego. Spółka w odpowiedzi na wniosek posła Koalicji Obywatelskiej Adama Szłapki o udostępnienie informacji publicznej przekazała, że wynagrodzenie brutto Kurskiego w 2022 roku wyniosło 854,1 tys. zł.

Polskie Radio nie opublikowało dotychczas sprawozdania finansowego za 2022 rok. Zgodnie z poprzednim dokumentem, w 2021 roku prezeska Agnieszka Kamińska uzyskała 446,7 tys. zł brutto wynagrodzenia, co daje ok. 37 tys. zł miesięcznie.

Czytaj też: Prawie 6 mln zł resort infrastruktury wydał w TVP i Polskim Radiu w 2022 roku

Agnieszka Kamińska do zarządu radia weszła pod koniec grudnia 2019 roku, a w styczniu 2020 roku została prezeską.

(KOZ, 25.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.