Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowy serial kryminalny i teleturniej Kammela, ale też "Klan". Oto TVP na wiosnę

Nowością w serwisie TVP VOD będzie miłosny reality show "Love me or leave me. Kochaj albo rzuć", który poprowadzi Sandra Kubicka (fot. Paweł Wodzyński/East News)

W wiosennej ramówce TVP 1 i TVP 2 dominowały będą kontynuacje sprawdzonych formatów, ale przewidziano też kilka nowości, m.in. seriale "Krucjata. Prawo serii" i "Polowanie na ćmy" oraz teleturniej "Wiesz, czy nie wiesz", prowadzony przez Tomasza Kammela.

"Krucjata. Prawo serii" to serial kryminalno-sensacyjny, który opowiada o życiu i pracy komisarza Jana Góry oraz jego koleżanek i kolegów z wydziału zabójstw komendy stołecznej. W obsadzie znaleźli się m.in. Vanessa Aleksander, Julian Świeżewski i Masza Wągrocka. Serial będzie można oglądać od 3 marca w piątki o 20.35 w TVP 1. Jesienią 2022 miał on już premierę w TVP VOD.

19 marca, w niedzielnym paśmie wieczornym Jedynki, zadebiutuje "Polowanie na ćmy". Jest to siedmioodcinkowy serial historyczny na podstawie prozy Wacława Holewińskiego. Jego bohaterkami są dwie kobiety, które pod wpływem rewolucyjnych nastrojów w Warszawie w 1905 roku chcą zmienić swoje dotychczasowe życie. W obsadzie znaleźli się m.in. Sonia Mietielica, Monika Krzywkowska oraz Piotr Nerlewski. Serial będzie pokazywany w niedziele o 20.20.

Z kolei od 14 maja, w niedziele o 20.35 w TVP 1 będzie emitowany serial "Marzec '68", będący serialową wersją filmu z 2022 roku o tym samym tytule. W produkcji zostaną przedstawione losy studentów protestujących przeciwko bezprawnemu relegowaniu ich kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza "Dziadów". W obsadzie są m.in. Vanessa Aleksander, Ignacy Liss, Ireneusz Czop i Edyta Olszówka.

Nowością w rozrywce będzie z kolei teleturniej "Wiesz, czy nie wiesz". Wezmą w nim udział dwie drużyny, składające się ze stałych ekspertów, pełniących funkcję kapitanów drużyny, oraz zapraszanych gości. Program powstaje na podstawie formatu Fremantle pt. "Who knew?". Prowadzącym będzie Tomasz Kammel, a kapitanami drużyn - wokaliści Andrzej Krzywy i Olga Szomańska. Eksperymenty przeprowadzać będzie Radek Brzózka. Emisja w TVP 1 w niedziele o 21.20 - od 12 marca.

W TVP 1 kontynuowane będą m.in. "Klan", "Korona królów. Jagiellonowie", "Leśniczówka", "Ojciec Mateusz", "Komisarz Alex", "Jaka to melodia?" i "Jeden z 10".

Na widzów TVP 2 czekają nowe odcinki, np. "Barw szczęścia", "M jak miłość", "Na dobre i na złe", "Na sygnale", "The Voice Kids", "Szansy na sukces", "Koła fortuny", "Familiady", "Va Banque", "Postaw na milion" i "Pytania na śniadanie".

Ponadto planowany jest częściowy powrót spektakli Teatru Telewizji nadawanych na żywo. W takiej formie pokazywano je m.in. na początku funkcjonowania Teatru Telewizji, ale też np. w 2012 i 2013 roku. 13 marca TVP 1 pokaże na żywo przedstawienie "Barwy uczuć", oparte na dramatach Alfreda de Musseta oraz fragmentach zbioru "Maksym i rozważań moralnych" Françoisa de La Rochefoucald.

Nowością w serwisie TVP VOD będzie miłosny reality show "Love me or leave me. Kochaj albo rzuć", w którym osiem par przed ślubem sprawdzi, czy ich związki są dobrze dobrane i gotowe na wspólne życie. Zwycięska para otrzyma 100 tysięcy złotych. Prowadzącą show będzie modelka Sandra Kubicka. Program zadebiutuje w TVP VOD 16 marca. W serwisie TVP VOD pojawi się też m.in. film dokumentalny "Ania" o Annie Przybylskiej (od 3 marca) i serial "Viki Gabor: Mój świat", przedstawiający życie tej młodej wokalistki (od 17 kwietnia).

Z kolei w TVP Info będą nadawane programy publicystyczne Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg, znane z anteny Programu I Polskiego Radia - "W otwarte karty" (w czwartek o 21 w TVP Info oraz w sobotę o 15 w radiowej Jedynce) i "Gdzie jest Pan Cogito?" (niedziele o 21 w TVP Info oraz w niedziele o 15 w radiowej Jedynce). Nowością TVP Info będzie też "Za kulisami", cotygodniowy program o bieżących wydarzeniach kulturalnych w kraju i za granicą, który poprowadzi Marta Kielczyk.

W TVP Kobieta będzie można oglądać m.in. "Tańczącą ze światem", program lifestylowo-podróżniczy Edyty Herbuś, a w TVP Nauka przez całą wiosnę będzie można śledzić filmy i programy poświęcone Mikołajowi Kopernikowi w 550. rocznicę jego urodzin.

(MNIE, 17.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.