Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 08, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP wystąpi do UKE o zwiększenie liczby kanałów na szóstym multipleksie

Choć w rezerwacji wpisano emisję ośmiu kanałów, to na multipleksie umieszczono ich dziewięć (fot. Pixabay.com)

Telewizja Polska wystąpi do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zmianę rezerwacji szóstego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej, aby oficjalnie móc nadawać za jego pośrednictwem nie osiem, a dziewięć kanałów - ustalił "Presserwis".

MUX 6 działa od 1 lutego. Zastąpił wtedy działający wcześniej tzw. multipleks testowy. Szósty MUX zasięgiem nadawczym obejmuje 96 proc. populacji kraju i zawiera wyłącznie kanały Telewizji Polskiej, na którą też we wrześniu 2022 roku została wydana przez UKE rezerwacja częstotliwości tego multipleksu.

Choć w rezerwacji wpisano emisję osiem kanałów, to na multipleksie umieszczono dziewięć, czyli tyle samo, ile było ich ostatnio na MUX testowym. Są to: Alfa TVP, Biełsat TV, TVP Dokument, TVP Kobieta, TVP Kultura, TVP Nauka, TVP Polonia, TVP Rozrywka i TVP World.

Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy UKE, informuje, że Urząd analizuje sprawę emisji przez TVP większej liczby stacji niż zapisana w rezerwacji. UKE nie podaje, czym może skończyć się analiza, czy np. wyciągnięciem konsekwencji wobec Telewizji Polskiej.

Czytaj też: Sejmowa komisja zajmowała się postępowaniem KRRiT o ukaranie TVN

Jednak jak ustaliliśmy, TVP chce sformalizować emisję na szóstym MUX większej liczby kanałów i niebawem złoży do UKE wniosek o zmianę zapisu w rezerwacji - z ośmiu do dziewięciu stacji.

Rezerwacja częstotliwości MUX 6 dla TVP obowiązuje do 31 stycznia 2033 roku.

(MNIE, 08.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.