Temat: internet

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Disney+ usuwa z platformy w Hongkongu odcinek "Simpsonów" z powodu wzmianki o chińskich obozach pracy

Odcinek "Simpsonów" z murem w tle był obecny na platformie od października (screen: YouTube/The Simpsons Marathon)

The Walt Disney Company usunął odcinek animowanego serialu "Simpsonowie" z platformy Disney+ w Hongkongu ze względu na odniesienia do obozów pracy przymusowej w Chinach. "One Angry Lisa" trafił na platformę w październiku.

W tym odcinku bohaterce serialu Marge Simpson pokazano obrazy Wielkiego Muru Chińskiego. Jej instruktor zajęć fizycznych mówi: "Oto cuda Chin. Kopalnie bitcoinów, obozy pracy przymusowej, w których dzieci robią smartfony". Chiny zaprzeczają wszelkim sugestiom, jakoby w ich kraju istniały obozy pracy przymusowej.

Czytaj też: Getty Images oskarża sztuczną inteligencję o wykorzystanie ponad 12 mln zdjęć

Organizacje praw człowieka i zachodnie rządy od dawna oskarżają Pekin o nadużycia wobec członków głównie muzułmańskiej mniejszości etnicznej Ujgurów w zachodnim regionie Sinciang. W tym wykorzystywanie ich do pracy przymusowej.

W 2021 roku Disney usunął odcinek "Simpsonów” nawiązujący do masakry na placu Tiananmen w 1989 roku. Stało się to zaraz po uruchomieniu Disney+ w Hongkongu.

Przed dwoma laty władze Hongkongu, zależne od Pekinu, uchwaliły ustawę o cenzurze filmów w celu "ochrony bezpieczeństwa narodowego". Mówiono jednak wówczas, że prawo nie ma zastosowania do usług przesyłania strumieniowego.

Czytaj też: Założyciel Spotify otworzył przychodnię i chce skanować ludzi

(MAC, 07.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.