Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 06, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google szykuje odpowiedź na ChatGPT. Wprowadzi własnego chatbota

Google rozpoczął testowanie chatbota AI o nazwie Apprentice Bard, który wykorzystuje technologię LaMDA (fot. Unsplash.com/Mitchell Luo)

Google – w odpowiedzi na sukces ChatGPT, aplikacji, która najszybciej w historii osiągnęła liczbę 100 mln użytkowników – udostępni własną technologię sztucznej inteligencji. Ma to nastąpić w "nadchodzących miesiącach".

Sundar Pichai, szef Alphabetu, właściciela Google stwierdził, że wykorzystanie sztucznej inteligencji osiągnęło punkt zwrotny, a firma ma "bardzo dobrą pozycję” w tej dziedzinie. Odniósł się do dwóch tzw. dużych modeli językowych opracowanych przez firmę – LaMDA i PaLM. CNBC poinformowało, że Google rozpoczął testowanie chatbota AI podobnego do ChatGPT o nazwie Apprentice Bard, który wykorzystuje technologię LaMDA (language model for dialogue applications).

Czytaj też: Założyciel Spotify otworzył przychodnię i chce skanować ludzi

LaMDA została stworzona kilka miesięcy temu, ale na razie przetestowało ją bardzo wąskie grono użytkowników. Będzie udostępniana stopniowo. Najczęściej jako wersje beta.

Microsoft zamierza wprowadzić ChatGPT do swojej wyszukiwarki Bing.

(MAC, 06.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.