Temat: internet

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 06, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były inżynier McLaren Racing w zespole Formuły 1 w Viaplay

Sokołowski nie pracował wcześniej w mediach, ale bezdyskusyjnie jest ekspertem w świecie F1 (screen: Twitter/Viaplay Sport Polska)

Do zespołu, który będzie obsługiwał Formułę 1 w Viaplay, dołączył Patryk Sokołowski.

Sokołowski nie pracował wcześniej w mediach. Był inżynierem aerodynamiki w kilku zespołach Formuły 1, m.in. w McLaren Racing F1 i Ferrari F1 Team.

Czytaj też: Viaplay odważnie wszedł na polski rynek, ale musi poprawić technologię

W polskim zespole Formuły 1 w Viaplay będą też: Paweł Baran (z TVP Sport), Michał Gąsiorowski, Mikołaj Sokół, Aldona Marciniak, Robert Smoczyński (wszyscy wcześniej związani z Eleven Sports), Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński (autorzy podcastu o Formule 1 pt. "Parc Fermé"), Jan Olejniczak (Polskie Radio Kierowców), Kamila Kotulska (w przeszłości związana m.in. z Canal+ Sport i Orange Sport) i Maciej Jermakow (w Viaplay obecny od zeszłego roku).

Jak podawało biuro prasowe serwisu, poszczególni członkowie tego zespołu nie będą mieć sztywno przypisanych ról i będą mogli pojawiać się zarówno jako komentatorzy wyścigów, jak i np. eksperci w studiu.

Nowy sezon Formuły 1 rozpocznie się 5 marca od Grand Prix Bahrajnu. Dotychczas prawa do F1 miały kanały Eleven Sports (Grupa Polsat Plus).

Czytaj też: "Maile Dworczyka": Krzysztof M. Załuski alarmował, że Radio Gdańsk "stoi po stronie PO" i zlustrował dziennikarzy

(MNIE, 06.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.