Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Styczeń 31, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Havas Prosumer: Polacy utożsamiają się bardziej ze swoim hobby niż z narodowością

Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI w październiku 2022 roku (fot. materiały prasowe)

Według raportu Havas Prosumer "Siła Wspólnoty" opracowanego przez Havas Media Group, Polacy częściej utożsamiają się z grupą osób, które mają takie samo hobby lub zainteresowania (27 proc. respondentów) niż narodowość (26 proc.).

Badanie grupy wskazało, że niemal połowa Polaków przyznaje, że zetknęła się z wykluczeniem. Najczęściej wiąże się ono z sytuacją materialną badanych, jednak często wskazujemy także na ageizm, dotykający w szczególności Polki po 50. roku życia.

Czytaj też: Rynek reklamowy urósł w 2022 roku o prawie 5 proc. Aflofarm najważniejszym reklamodawcą

Polacy są otwarci na kwestie różnorodności w komunikacji marek, wierzą też w dobre intencje firm podejmujących ten temat w swoich kampaniach. Zarazem aż 53 proc. polskich mężczyzn obawia się "postępującej radykalizacji mniejszości", podczas gdy 40 proc. kobiet martwi się radykalizacją wspólnot. Polacy deklarują, że ważne jest dla nich, aby poza równościowym przekazem marki demonstrowały również odpowiednie działania – nie tylko wspomagając mniejszości, ale także dbając o odpowiednią ich reprezentację w swoich strukturach.

65 proc. Polaków oczekuje od marek wspierania lokalnych biznesów z marginalizowanych grup społecznych, a 46 proc. chce, aby firmy łączyły małe społeczności z tymi dominującymi. 

Jakub Polakowski, strategy director w Havas Media Group, podkreśla, że dla marek tworzenie społeczności może być kluczem do budowania zaangażowania, choć są również takie działania w tym obszarze, które polaryzują nas jako społeczeństwo. – Dużym wyzwaniem dla marek jest komunikowanie się w sposób inkluzywny, a więc taki, który uwzględni różnorodność wspólnot i tworzących je ludzi, pomimo często istniejących linii podziału – wyjaśnia.

Czytaj też: Orlen pozostaje w Formule 1. Został sponsorem Scuderia AlphaTauri

(KAP, 31.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.