Temat: książki

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 31, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie wydanie książki księcia Harry’ego ukaże się dwa tygodnie wcześniej niż planowano

– Dzięki współpracy z drukarnią udało nam się wydrukować książkę z wyprzedzeniem. Nie ma sensu zwlekać – informuje wydawnictwo Marginesy (screen: Marginesy)

Polskie wydanie książki księcia Harry’ego ukaże się 22 lutego – to dwa tygodnie wcześniej niż planowano. Pierwotnie publikacja pod tytułem „Ten drugi” miała się ukazać 8 marca.

Wydawca tłumaczy tę decyzję bardzo dużym zainteresowaniem ze strony czytelników. Jak mówi nam Katarzyna Rudzka z wydawnictwa Marginesy, „Ten drugi” już w pierwszym dniu przedsprzedaży w połowie stycznia sprzedał się w ponad 3 tys. egzemplarzy. Do dziś zamówiono między 12 a 15 tys. egz.

Czytaj też: Autobiografia księcia Harry'ego najszybciej sprzedawaną książką w Wielkiej Brytanii

– Książka cieszy się ogromnym zainteresowaniem w mediach społecznościowych. Dzięki współpracy z drukarnią udało nam się wydrukować książkę z wyprzedzeniem. Nie ma sensu zwlekać – mówi Katarzyna Rudzka.

Książka „Ten drugi” będzie miała premierę w Polsce półtora miesiąca po ukazaniu się tego tytułu w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, gdzie bije on rekordy popularności. W dniu premiery 10 stycznia Księga Rekordów Guinnessa ogłosiła autobiografię księcia Harry’ego najszybciej sprzedającą się książka non-fiction wszech czasów. Tylko w dniu premiery wyprzedano 1,43 mln egzemplarzy.

Jak wynika z danych wydawnictwa Random House, w pierwszym tygodniu czytelnicy na całym świecie kupili 3,2 mln egzemplarzy, z czego 1,6 mln w USA, a 800 tys. w Wielkiej Brytanii.

Czytaj też: "The Last of US" w Wielkiej Brytanii udostępniane przez Sky na YouTube

(MZD, 31.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.