Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 31, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Studio założone przez Movie Games i Roberta Lewandowskiego prezentuje nową produkcję

Rozgrywka będzie polegać na wirtualnej renowacji obiektów sportowych (screen: YouTube/MovGS Publishing)

Studio Goat Gamez, założone przez giełdową spółkę Movie Games i piłkarza Roberta Lewandowskiego, zaprezentowało trailer gry, która ma mieć premierę w tym roku. "Sports: Renovations" to symulator renowatora obiektów sportowych.

Wstępnie premiera gry "Sports: Renovations" w wersji na PC planowana jest na 2023 rok, ale może być przesunięta z powodów produkcyjnych lub marketingowych.

Czytaj też: Krzysztof Stanowski od jutra naczelnym Weszlo.com. Mateusz Rokuszewski zrezygnował

Rozgrywka będzie polegać na wirtualnej renowacji obiektów sportowych. Gracz będzie musiał zebrać fundusze i przeprowadzić remont np. hali do koszykówki, boiska, kortu czy sali gimnastycznej. Wiele obiektów prezentowanych w grze ma nawiązywać do istniejących w rzeczywistości, a gracz pozna sposób ich funkcjonowania.

"Każdy poziom jest przemyślany w najmniejszych detalach. Z każdym obiektem sportowym wiąże się unikalna historia, którą gracz niczym detektyw składa w całość podczas renowacji budynku" – informuje w komunikacie giełdowym Piotr Kubiński, prezes studia Goat Gamez.

Kubiński jest producentem nagrodzonej Paszportem "Polityki" powieści interaktywnej "Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest". To publicysta i naukowiec zajmujący się gamingiem – prowadzi badania na Uniwersytecie Warszawskim, w 2013 roku obronił rozprawę doktorską na temat gier komputerowych.

Czytaj też: Youtuber reklamował whisky na YouTube. KRRiT wszczęła postępowanie wyjaśniające

Wydawcą gry "Sports: Renovations" będzie notowana na rynku NewConnect spółka Movie Games – wydawca m.in. gry "Drug Dealer Simulator". Movie Games jest założycielem studia Goat Gamez i spółki o tej nazwie, w której akcje objął m.in. Robert Lewandowski.

Głównym celem nowego na rynku dewelopera jest tworzenie gier związanych ze sportem. Oprócz "Sports: Renovations" przygotowuje jeszcze symulator sędziego piłkarskiego i grę akcji "Star Strikers: Galactic Soccer".

Czytaj też: Szef TikToka w marcu będzie bronić przyszłości firmy przed amerykańskim Kongresem

(GK, 31.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.