Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes BBC miał zawdzięczać nominację pomocy w udzieleniu pożyczki dla premiera Johnsona

Richard Sharp prezesem BBC został kilka miesięcy po rzekomej interwencji w sprawie pożyczki dla Borisa Johnsona (fot. Bbc.co.uk)

Prezes BBC Richard Sharp zwrócił się o wyjaśnienie wątpliwości do komisji nominacyjnej państwowego brytyjskiego nadawcy w związku z doniesieniami "The Sunday Times", że nominację zawdzięcza wsparciu Borisa Johnsona. Za to, że miał pomóc ówczesnemu premierowi w uzyskaniu pożyczki.

W oświadczeniu Sharp napisał, że chce mieć pewność, iż przy jego nominacji "przestrzegano wszystkich odpowiednich wytycznych”. Boris Johnson, który w niedzielę pojawił się w Ukrainie, zaprzeczył jakiemukolwiek konfliktowi interesów w związku z mianowaniem prezesa BBC.

Czytaj też: BBC przeprasza za wpadkę z porno

Partia Pracy poprosiła jednak organ nadzorujący nominacje publiczne o zbadanie sprawy. "The Sunday Times" napisał, że Sharp, były partner w banku Goldman Sachs, zaangażował się w pomoc w udzieleniu gwarancji pożyczki o wartości do 800 tys. funtów dla Johnsona pod koniec 2020 roku.

Richard Sharp prezesem BBC został na początku 2021 roku. Boris Johnson premierem Wielkiej Brytanii przestał być w lipcu 2022.

Czytaj też: BBC pod ostrzałem krytyki za wywiad z lekarzem antyszczepionkowcem

(MAC, 24.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.