Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 23, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

MediaTory zniknęły po 13. edycji. Może powrócą

Plebiscyt MediaTory doczekał się 13 edycji (fot. Stowarzyszenie Mediatory)

Ostatnie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie odbyły się w grudniu 2019 roku. Była to ich 13. edycja. – Taki konkurs jest potrzebny i szkoda, żeby zniknął – mówi Małgorzata Szejnert, laureatka plebiscytu w kategorii AuTORytet sprzed pięciu lat.

– Plebiscyt zniknął w czasie pandemii – wyjaśnia "Presserwisowi" Wiktoria Długosz, dawna koordynatorka przedsięwzięcia. – Uczelnia długo była zamknięta. Rozważaliśmy jeszcze w 2020 roku organizację gali rozdania nagród online, potem mówiliśmy o przeniesieniu jej na wiosnę 2021 roku, ale sprawa się rozeszła głównie dlatego, że my – studenci, nie mogliśmy się spotykać i planować całości. Potem pokończyliśmy studia, a następców zabrakło. Przez okres pandemii do stowarzyszenia organizującego galę i konkurs nie dołączali nowi ludzie – dodaje Wiktoria Długosz.

Czytaj też: Dezinformatorzy Hofman, Świrski i Pereira będą uczyć, jak walczyć z dezinformacją

Ostatnia prezeska Stowarzyszenia MediaTory Paulina Bochenek w październiku 2021 roku obroniła pracę licencjacką. Nie udało nam się do niej dodzwonić.

– Trudno dziś się skontaktować z kimkolwiek, kto zajmował się MediaTorami – mówi Anna Orchel z sekretariatu Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. – Koło naukowe, które było organizatorem, przestało działać w 2020 roku. Studenci zajmujący się MediaTorami w stowarzyszeniu obronili prace magisterskie i odeszli z uniwersytetu.

Ostatnia informacja na stronie Stowarzyszenia MediaTory, które organizowało Plebiscyt MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie, została wpisana 4 grudnia 2020 roku. To oświadczenie o odwołaniu zaplanowanej na 5 grudnia gali finałowej plebiscytu. Jeszcze wcześniejszy (11 maja 2020) jest ostatni wpis na profilu facebookowym Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa UJ, nominalnego organizatora MediaTorów.

Czytaj też: Motor-Presse Polska kończy wydawać magazyny drukowane

– Ja się rozstałam z MediaTorami. Ale wiem, że plebiscyt być może znów będzie prowadzony. Dwie osoby ze mną już się w tej sprawie kontaktowały – mówi "Presserwisowi" Iza Gwoździk, odpowiedzialna jeszcze w 2020 roku za biuro prasowe stowarzyszenia.

(PAR, 23.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.