Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Platforma Canal+ podwyższyła ceny pakietów satelitarnych, tłumaczy to rosnącymi kosztami

(screen: Canalplus.com)

Platforma Canal+ wprowadziła wczoraj kolejne podwyżki cen pakietów telewizji satelitarnej. Tłumaczy to m.in. rosnącymi lokalnie i globalnie kosztami zakupu oraz produkcji treści.

W pakietach premium z kanałami Canal+ zmieniła się cena paczki Sport, która wzrosła o 10 zł miesięcznie, np. Pakiet Entry+ Sport z 80 kanałami oraz serwisem Viaplay kosztuje teraz 70 zł miesięcznie (wcześniej 60 zł). Do sprzedaży wprowadzono też nową paczkę z kanałami Canal+ z HBO Max i Player.pl w cenie od 75 zł miesięcznie. Ceny uwzględniają rabat za zaakceptowanie zgód marketingowych.

- Aktualizacja cennika to efekt rosnących lokalnie i globalnie kosztów zakupu i produkcji treści. Duży wpływ na zmianę cennika mają również rosnące koszty spowodowane inflacją - tłumaczy Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+.

Czytaj też: Nielsen: z globalnych platform streamingowych korzysta prawie 40 proc. Polaków

Jak dodaje Kaniowski, zmienione cenniki obowiązują nowych klientów zawierających nowe umowy. Ceny dla obecnych abonentów pozostają bez zmian aż do zakończenia okresu oznaczonego umowy.

Nie zmieniły się za to ceny pakietów podstawowych, np. najtańszy pakiet Entry+ z 69 kanałami nadal kosztuje 15 zł miesięcznie, a dodatkowo przez pierwszych 12 miesięcy jego cena jest obniżona do 10 zł miesięcznie (przy umowie na 24 miesiące).

Podwyżki cen pakietów platforma Canal+ wprowadziła też we wrześniu ub.r.

(MNIE, 18.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.