Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 16, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były wiceprezes Agory Zbigniew Bąk w radzie nadzorczej Eurozetu

Obecnie w skład Grupy Eurozet wchodzi pięć rozgłośni: Radio Zet, Antyradio, Chillizet, Meloradio i Radio Plus (fot. Piotr Molęcki/East News)

Z rady nadzorczej Eurozetu odszedł Paweł Czajkowski, a powołano do niej Zbigniewa Bąka – wynika z danych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Pozostałymi członkami rady nadzorczej Eurozetu są bez zmian: Joanna Różycka-Iwan i Patricia Torres-Burd.

Czytaj też: RMF FM utrzymuje słuchalność powyżej 30 proc.

Zbigniew Bąk do 2013 roku był związany z Agorą, m.in. jako wiceprezes zarządu. Ostatnio działał jako prywatny inwestor.

- Zbigniew Bąk to ceniony ekspert z branży medialnej. Do roku 2013 związany był z Agorą; jako członek zarządu spółki był współarchitektem wielu kluczowych dla Grupy Agora inwestycji, m.in. w AMS SA i Helios S.A. Dołączenie przez niego do Rady Nadzorczej Eurozetu pokazuje, jak dużą wagę Agora przywiązuje do swojej roli udziałowca w tej spółce. Jednocześnie Grupa jest zdeterminowana do sfinalizowania transakcji zakupu pozostałych udziałów w spółce Eurozet - to największa inwestycja w sektorze medialnym zaplanowana i realizowana przez Agorę. Zbigniew Bąk zastąpił w Radzie Nadzorczej Eurozetu Pawła Czajkowskiego, który jest szefem działu prawnego Agory - informuje biuro prasowe Agory.

Obecnie w skład Grupy Eurozet wchodzi pięć rozgłośni: Radio Zet, Antyradio, Chillizet, Meloradio i Radio Plus. 40 proc. udziałów w spółce Eurozet ma Agora, która chciała też nabyć jej pozostałe 60 proc. udziałów, ale UOKiK zakazał jej tego ruchu na początku stycznia 2021 roku.

Czytaj też: TVP Info emituje spot ze zmanipulowaną wypowiedzią Donalda Tuska. Będzie skarga do KRRiT

(MNIE, 16.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.