Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Marek Gaszyński, znakomity dziennikarz muzyczny i twórca niezapomnianych tekstów

Gaszyński pracę dziennikarską rozpoczął w Rozgłośni Harcerskiej, a następnie związał się z Polskim Radiem (screen: YouTube/Polskie Radio)

W niedzielę nad ranem zmarł Marek Gaszyński, dziennikarz i prezenter muzyczny. Jego teksty do popularnych piosenek znają dosłownie wszyscy.

"W wieku 83 lat zmarł Marek Gaszyński - legenda Polskiego Radia, promotor polskiej muzyki" - poinformował na Facebooku Program I Polskiego Radia.

Gaszyński urodził się 14 czerwca 1939 roku w Warszawie. Był absolwentem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczął w Rozgłośni Harcerskiej, a następnie związał się z Polskim Radiem. Był tam odpowiedzialny m.in. za przygotowywanie audycji muzycznych. Od 2006 do 2007 roku był prezesem Radia dla Ciebie.

W 2015 roku za zasługi w działalności na rzecz rozwoju Polskiego Radia otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Tworzył też teksty do utworów muzycznych, m.in. do "Snu o Warszawie" wykonywanego przez Czesława Niemena czy "Nie zadzieraj nosa" Czerwonych Gitar.

(MNIE, 15.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.