Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Operator kablowy Inea powiększy zasięg o 420 tys. punktów adresowych

Rozpoczęcie współpracy między firmami Inea i Nexera planowane jest na trzeci kwartał br. (fot. materiały prasowe)

Wywodzący się z Wielkopolski operator kablowy Inea zawarł umowę z firmą Nexera, dzięki czemu powiększy zasięg o 420 tys. punktów adresowych (gospodarstw domowych oraz klientów biznesowych i instytucjonalnych).

Umowa pomiędzy firmami Inea i Nexera, operatorem otwartych sieci światłowodowych (należy do spółek Infracapital i Nokia), została zawarta na czas nieokreślony i obejmuje wszystkie sieci należące do Nexery. Rozpoczęcie współpracy planowane jest na trzeci kwartał br.

Dzięki umowie usługi Inea będą dostępne także dla kolejnych klientów w województwach: świętokrzyskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim.

Obecnie Inea świadczy usługi w sieci Fiberhost, należącej do jej właściciela - Odin Holdings, ale też sieciach Światłowód Inwestycje (Orange Polska i Acari Investments Holding). Dzięki tym sieciom Inea chce docierać do 4 mln gospodarstw domowych, a docelowo, dzięki współpracy z operatorami kolejnych otwartych sieci światłowodowych, do 6 mln gospodarstw we wszystkich województwach.

Z usług operatora Inea korzysta obecnie ponad 300 tys. klientów indywidualnych.

(MNIE, 12.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.