Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 09, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Niemcy wymagają od Twittera walki z dezinformacją

Elon Musk musiał wysłuchać licznych żalów niemieckiego ministra (fot. Wikimedia Commons/JD Lasica)

Niemiecki minister ds. cyfryzacji i transportu Volker Wissing spotkał się z Elonem Muskiem, aby wyjaśnić, czego Berlin oczekuje od Twittera, zwłaszcza w walce z dezinformacją.

Minister powiedział Muskowi, że Niemcy oczekują dobrowolnego przestrzegania zobowiązań do walki z dezinformacją. Spodziewają się też, że Twitter będzie w przyszłości przestrzegać ustawy o usługach cyfrowych, uzgodnionej przez 27 państw członkowskich i ustawodawców Unii Europejskiej w kwietniu 2022 roku. Porozumienie wymaga od platform internetowych, aby robiły więcej w celu nadzorowania internetu pod kątem nielegalnych treści.

Czytaj też: Twitter znowu zwalnia – w Dublinie i Singapurze

"Odbyła się bardzo otwarta i długa rozmowa" - powiedział rzecznik ministerstwa, dodając, że Musk zapewnił Wissinga o wypełnieniu wymagań. Niemiecki rząd będzie nadal krytycznie obserwował sytuację na Twitterze.

(MAC, 09.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.