Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 09, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter znowu zwalnia – w Dublinie i Singapurze

Odkąd serwis przejął Elon Musk, zwolnienia to dla Twittera dzień powszedni (fot. Unsplash.com/Brett Jordan)

Twitter dokonał dalszych redukcji personelu w zespole ds. zaufania i bezpieczeństwa, zajmującego się globalną moderacją treści oraz w jednostce związanej z mową nienawiści i nękaniem.

Według informacji Bloomberg News, co najmniej tuzin osób zostało zwolnionych w ośrodkach w Dublinie i Singapurze. Wśród zwolnionych znaleźli się Nur Azhar Bin Ayob, stosunkowo niedawno zatrudniony jako szef integralności serwisu w regionie Azji i Pacyfiku oraz Analuisa Dominguez, dyrektorka ds. polityki przychodów Twittera. Usunięto również pracowników zespołów zajmujących się polityką dezinformacji, apelami globalnymi i mediami państwowymi.

Czytaj też: Ponad 200 mln adresów e-mail użytkowników Twittera przechwyconych przez hakerów

Wiceprezeska Twittera ds. zaufania i bezpieczeństwa, Ella Irwin, potwierdziła agencji Reutera, że dokonano pewnych cięć w zespole zaufania i bezpieczeństwa, ale nie podała szczegółów. 

Na początku listopada, niedługo po przejęciu platformy przez Elona Muska, zwolniono ok. 3700 pracowników. Kilkuset odeszło następnie z własnej woli. Firma w zeszłym miesiącu została dotknięta pozwem zbiorowym dotyczącym tego, że w pierwszej kolejności zwalniano kobiety.

Czytaj też: Amazon pracuje nad aplikacją do transmisji sportowych. "Tu wydaje, tam tnie koszty"

(MAC, 09.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.