Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 09, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Jest pan swego rodzaju mendą" – senator Jacek Bury do Miłosza Kłeczka w TVP Info

"Pan chyba się źle czuje" – zareagował Miłosz Kłeczek (screen Twitter/TVP Info)

Senator Jacek Bury z Polski 2050 w trakcie programu "Woronicza 17" w TVP Info rozgniótł na blacie przed prowadzącym Miłoszem Kłeczkiem ogórek. "Jest pan swego rodzaju mendą" – rzucił senator w stronę pracownika TVP Info, po czym wyszedł ze studia.

W trakcie programu "Woronicza 17" poruszono m.in. temat cen paliw na stacjach PKN Orlen. Wśród gości Miłosza Kłeczka był senator Jacek Bury z Polski 2050.

"Jest pan zwykłym funkcjonariuszem"

"Pan czyni zarzut, że paliwo nie jest drogie, czyli chciałby pan, żeby Polacy tankowali po 10 zł i kupowali chleb po 30 zł, czego oczekiwał Donald Tusk. To jest pana marzenie, panie senatorze? Może pana na to stać, bo pan handluje rosyjskimi ogórkami, za co pan przepraszał" – mówił Miłosz Kłeczek.

Czytaj też: Ustawa zapewniająca TVP pierwsze miejsca na pilotach może być niezgodna z prawem

"Widzę, że pan świetnie zarabia, dostaje pan dotacje ze skarbu państwa, to ja tutaj mam coś dla pana" – zareagował senator Jacek Bury. Senator podszedł do prowadzącego "Woronicza 17" i rzucił na stół ogórek. "Jest pan swego rodzaju mendą" – powiedział uniesiony.

"Pan chyba się źle czuje" – zareagował Miłosz Kłeczek. "Zachowuje się pan niepoważnie, jest pan zwykłym funkcjonariuszem" – odpowiedział Jacek Bury i wyszedł ze studia.

Jacek Bury: "Merytoryka w tej TV nie istnieje"

Mimo że Marek Suski z PiS mówił prowadzącemu "zostaw" i "połóż", Kłeczek odrzucił ogórek w stronę senatora.

Czytaj też: Krzysztof Luft ze skargą do KRRiT na TVP Info i Radio Szczecin za ujawnienie informacji o ofiarach pedofila

"Wypowiedziana przeze mnie prawda w #Woronicza17 @tvp_info ponownie przeszkodziła w laniu propagandy. Kolejny raz próbowano mnie zaatakować i zdyskredytować. Merytoryka w tej TV nie istnieje, a PiS pomaga okradać Polaków" – skomentował na Twitterze Jacek Bury. Bury tłumaczył potem, że podejrzewał, że Kłeczek podejmie sprawę ogórków, dlatego przygotował się do audycji i zabrał ze sobą jeden ogórek, by ubarwić performance.

Do incydentu odniósł się Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. "Senator @jacek_bury z @PL_2050 prowadzi dyskusję tak, jakby mentalnie był z putinowskiej Rosji. W naszym zachodnim kręgu kulturowym i cywilizacyjnym nie ma zgody na inwektywy oraz agresję w debacie publicznej" – napisał na Twitterze Olechowski.

Czytaj też: Nowy „Press”: Jadczak nie bierze jeńców, Babiarz tańczy, Piński prowokuje, a stand-uper klnie

(KOZ, 09.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.