Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 05, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pisma Bauera żegnają się z czytelniczkami. Tytuł "Takie jest życie" niczym symbol zmian

Bauer zamknął pięć pism (Pixabay/kconcha)

Na rynku ukazały się styczniowe pożegnalne numery dwóch tytułów likwidowanych przez Wydawnictwo Bauer. Ich redakcje odsyłają czytelniczki do innych pism wydawcy.

„Niniejszy numer pisma »Takie Jest Życie« jest zarazem ostatnim. Trudna sytuacja na rynku prasowym uczyniła niemożliwym dalsze wydawanie naszego miesięcznika. Serdecznie dziękujemy za to, że byliście z nami przez wiele lat” – napisano w styczniowym numerze „Takie Jest Życie”.

Podobnie zaczyna się wstępniak w „Cudach i Objawieniach”. Jego redakcja zachęca do czytania innych pism o tematyce katolickiej. „Podobne treści do tych znanych Wam z łamów »Cudów i Objawień«, odnajdziecie w miesięczniku »Ludzie i Wiara«. Nie brakuje tam historii o uzdrowieniach, objawieniach oraz ważnych dla każdego chrześcijanina informacji” – czytamy.

Również „Dbam o Zdrowie”, które swój ostatni numer wydało z datą grudniową, odsyła do innych tytułów Bauera: „Nadal będziecie mogły sięgać po sprawdzone porady, przepisy na domowe mikstury, ziołowe kuracje i poznawać sekrety zdrowego życia. Znajdziecie je teraz w tygodniku »100 Rad« (na rynku w każdy czwartek) oraz miesięczniku »Poradnik 50+«. Szukajcie swoich ulubionych rubryk już od stycznia” – pisze redakcja w ostatnim numerze.

Na łamach „Bliżej Ciebie” wydanego w formule podwójnej, grudniowo-styczniowej, nie opublikowano pożegnalnego wstępniaka. Z czytelniczkami już w grudniu pożegnała się redakcja „Naj”.

24 listopada zarząd Bauera ogłosił, że zamknie pięć tytułów: „Naj”, „Przepis na Zdrowie”, „Bliżej Ciebie”, „Takie Jest Życie”, „Cuda i Objawienia”. Jako powód podano "obecną sytuację gospodarczą w Polsce i drastyczny wzrost kosztów".

W wyniku redukcji zatrudnienia rozstano się z dziewięcioma osobami, w tym z trzema grafikami. Naczelni likwidowanych tytułów prasowych w Bauerze zachowają pracę, bo prowadzą redakcje innych pism wydawnictwa.

(MZD, 05.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.