Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szefowa "Naj" i naczelni pozostałych likwidowanych tytułów zostają w Bauerze

Wśród likwidowanych tytułów jest "Naj", które ukazywało się od 1994 roku

Naczelni likwidowanych tytułów prasowych w Bauerze zachowają pracę, bo jednocześnie prowadzą redakcje innych pism wydawnictwa.

W czwartek 24 listopada zarząd Bauera ze względu na "obecną sytuację gospodarczą w Polsce i drastyczny wzrost kosztów" ogłosił, że zamyka pięć tytułów: „Naj”, „Przepis na Zdrowie”, „Bliżej Ciebie”, „Takie Jest Życie”, „Cuda i Objawienia”. W wyniku cięć rozstano się z dziewięcioma osobami, w tym z trzema grafikami. Jak udało się ustalić „Presserwisowi”, wśród zwolnionych znalazła się Marzena Lizurej, redaktorka miesięcznika „Przepis na Zdrowie”, który nie miał redaktora naczelnego.

Czytaj też: Z Burda Media Polska odchodzi co najmniej troje naczelnych. Zostaje szefowa "Party"

Pracę w wydawnictwie zachowają szefowie redakcji pozostałych likwidowanych tytułów: Urszula Zubczyńska z „Naj”, Monika Daleczko z „Bliżej Ciebie”, Konrad Pawłowski z „Cudów i Objawień” oraz Agnieszka Walczak z „Takie Jest Życie”. Wszystkim nie brakuje obowiązków: Zubczyńska jest jednocześnie redaktorką naczelną „Przyjaciółki”, „Pani Domu” i „Tiny”, a także pracuje jako redaktorka contentu w magazynie „Dbam o Zdrowie”. Z kolei Daleczko będzie nadal kierować pismem „Sukcesy i Porażki”, Walczak jest naczelną „Chwili dla Ciebie”, w tygodniku tym pracuje  Konrad Pawłowski.

W koncernie Bauera pozostanie również Diana Ożarowska-Sady, redaktorka prowadząca w „Przyjaciółce”, „Tinie”, „Pani Domu” i „Naj”.

– Ci, którym nie udało się zachować posady, otrzymają należne im odprawy wynikające z kodeksu pracy z powodu likwidacji stanowiska. Otrzymają także premię roczną. Wydawnictwo nie wyklucza współpracy z niektórymi z tych osób, zainteresowanymi taką współpracą i posiadającymi zawodowe predyspozycje, w rozbudowywanym u nas sektorze digital – zapewnia Maciej Brzozowski, dyrektor public relations w Wydawnictwie Bauer.

Czytaj też: Szefowa "Solidarności" w Agorze odchodzi z "Gazety Wyborczej"

Jak dodaje, wszyscy zwolnieni pracownicy otrzymali także, dodatkowo, pakiet pomocowo-wspierający opracowany przy współpracy z firmą Bigram. – Pakiet ten oferuje nie tylko wsparcie konsultantów w przygotowaniu do procesu poszukiwania pracy, ale także udział w warsztatach i webinarach przygotowujących do zmiany kariery zawodowej – zaznacza Brzozowski.

To nie pierwsze cięcia w redakcjach magazynów kobiecych i poradnikowych w Bauerze. W 2020 roku uszczuplono zespół „Przyjaciółki", "Pani Domu" i "Poradnika Domowego”, a wiosną tamtego roku zwolniono sześć osób z segmentu lifestyle. W ramach reorganizacji z wydawnictwem rozstała się naczelna "Mam Ogród" Małgorzata Zdanewicz, Monika Stukonis straciła zaś stanowisko naczelnej "Pani" (teraz za kierowanie "Panią" i "Show" odpowiada redaktor naczelny "Twojego Stylu" Jacek Szmidt). W wydawnictwie połączono również zespoły redakcyjne czasopism kobiecych i rozrywkowych – powstała redakcja czasopism rozrywkowych i redakcja dwutygodników poradnikowych, którą kieruje Urszula Zubczyńska.

W 2021 roku Wydawnictwo Bauer miało 99 mln zł zysku i 353,55 mln zł przychodu (spadek o 2 proc. rok do roku). Liczba pracowników spadła wtedy z 523 do 506.

Czytaj też: "Dziennik Wschodni" poszukuje redaktora naczelnego

(MZD, 01.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.